Block Amok - czyli Angry Birds w trójwymiarze

Block Amok - czyli Angry Birds w trójwymiarze

Block Amok - czyli Angry Birds w trójwymiarze
Marek Pruski
22.01.2015 12:10, aktualizacja: 23.01.2015 00:51

Strzelanie z armaty do krów stojących na wysokich chwiejnych konstrukcjach. Czy już współczujecie biednym krasulom? Spokojnie, to tylko ćwiczenia bojowe, zamiast krów są makiety a działo strzela piłkami.

Block Amok to gra, w której wcielamy się w owcę, która ma za zadanie niszczyć konstrukcje, wśród których znajdują się krowy. Gdzieniegdzie znajdą się ładunki wybuchowe, albo cięższe elementy, a im więcej spustoszenia zrobimy, tym więcej dostaniemy punktów. Brzmi znajomo?

Nie inaczej. Sukces Angry Birds stał się dla wielu punktem zaczepienia do tworzenia własnych produkcji. Block Amok mogłoby się nazywać Angry Sheeps 3D, choć trzeba przyznać, że gra nieco od Rozwścieczonych Ptaków się różni.

Block Amok - Official Trailer

Rozgrywka

Przede wszystkim jest 3D. Owca jeździ swoim pojazdem po torach wokół prowizorycznej budowli, co sprawia ze możemy uderzać z każdej strony. Jedna z wersji Angry Birds również była w 3D, jednak z zabawą w niszczenie konstrukcji miała niewiele wspólnego.

Zasady są proste – mamy 4 naboje w postaci piłek plus te, które zostały z wcześniejszej rundy. Do naszych zadań należy zrobić krowom drobny bałagan za pomocą armaty. Wśród drewnianych belek znajdują się elementy metalowe, a obok krów zaopatrzonych często w rakietowe obuwie znaleźć możemy również świnkę skarbonkę z niespodzianką w środku.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/6]

Gra składa się z etapów, w których musimy przewrócić odpowiednią liczbę elementów, aby przejść do kolejnego. Za każdy etap dostajemy 4 piłeczki, monety oraz punkty. Koniec teoretycznie następuje w momencie, w którym nie mamy już piłek, ale i na to jest sposób.

Nad tym, by twórcy nie zostali z pustymi kieszeniami czuwają reklamodawcy. Za dwa koła ratunkowe ratujące w ostatniej chwili od przegranej, trzeba zapłacić uwagą skupioną na promocji innego produktu przez 30 sekund. Poza tym reklamy występują dosyć często. Powiedziałbym nawet, że zbyt często. Obok nich są jeszcze mikropłatności, jednak te aż tak bardzo się nie naprzykrzają

Aplikację możemy połączyć z Facebookiem, aby na bieżąco porównywać wyniki ze znajomymi, choć jak narazie aplikacja wielką popularnością się nie cieszy i nie zapowiada się na kolejny wielki hit. Kiedy wypełniamy poboczne misje (uderzanie w lampę, strzelanie w traktor) zwiększa się mnożnik, a co za tym idzie mamy więcej punktów. To chyba też wydaje się znajome, prawda?

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/7]

Wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią mi, że ta gra to zlepek dwóch wielkich hitów na Androida oraz iOS’a. Sama gra wyszła całkiem dobrze. Ma ciekawą oprawę i płynne animacje. Do grania zachęca również muzyka, dopasowana do nieco komiksowego klimatu.

Grając w tę grę siedziało mi w głowie pytanie – czy nie można już stworzyć czegoś z nowego? Połączenie Angry Birds z Subway Surfers jest ciekawe, ale to wszystko już było... Czyżby pomysły na aplikacje już się skończyły? Czekając na powiew świeżości, zainstalujcie Block Amok i dajcie znać czy tak jak ja, przeżyliście podwójne deja vu.

PLUSY:

[plus] Grafika

[plus] Animacje

[plus] Muzyka

[plus] Trójwymiar

Minusy:

[minus] Grywalność

[minus] Nic nowego

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)