Blok Ekipa z nową aplikacją. Spejson, Wojtas i Walo powiedzą, co tylko zechcesz

Blok Ekipa z nową aplikacją. Spejson, Wojtas i Walo powiedzą, co tylko zechcesz

Blok Ekipa z nową aplikacją. Spejson, Wojtas i Walo powiedzą, co tylko zechcesz
Miron Nurski
15.12.2021 14:55, aktualizacja: 15.12.2021 15:55

Twórcy Blok Ekipy przygotowali nową aplikację na Androida. Niekoniecznie pisalibyśmy o niej na łamach Komórkomanii, gdyby nie to, że stoi za nią całkiem imponujące zaplecze technologiczne.

Blok Ekipa VIP daje dostęp do przedpremierowych odcinków czy związanych z serialem GIF-ów oraz memów. Sami twórcy mówią, że cel jej powstania to "dostarczenie inspiracji do wygłupów".

Od strony czysto technologicznej jest to jednak program dość imponujący.

Aplikacja Blok Ekipa VIP ma wbudowany syntezator mowy z głosem Walaszka

Twórcy przygotowali syntezator mowy, który wiernie imituje głos głównych postaci serialu. Można wpisać cokolwiek, a tekst zostanie odczytany przez Spejsona, Wojtasa lub Wala.

Spejson z Blok Ekipy: test syntezatora mowy

Co prawda lekką sztuczność czuć, ale algorytm zaskakująco skutecznie oddaje nie tylko barwę, ale i ton głosu. Choć jednocześnie niespecjalnie przejmuje się interpunkcją, więc dłuższe sentencje brzmią mocno nienaturalnie.

Tekst można syntezować bez żadnych limitów, ale już eksport gotowych filmów ograniczony jest do 5 sztuk miesięcznie. Aby znieść limit, należy wykupić abonament za 4,99 zł na 30 dni lub 29,99 zł na rok.

Studio odpowiedzialne za tę aplikację najpewniej zbudowało sztuczną sieć neuronową, która została "nakarmiona" dialogami serialu, dzięki czemu sama zbudowała cyfrowy model głosów.

W fajnych żyjemy czasach, skoro dziś już nawet darmowe "apki do wygłupów" nafaszerowane są technologiami, o jakich jeszcze kilka lat temu można było pomarzyć.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)