Blokowanie iOS‑a po otwarciu okna Spotlight

Blokowanie iOS-a po otwarciu okna Spotlight
Krystian Bezdzietny

04.06.2012 13:23, aktual.: 04.06.2012 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdyby przeprowadzić wśród użytkowników iPhone'a ankietę z zapytaniem, kto korzysta z natywnej wyszukiwarki Spotlight, to pewnie niewielu by się znalazło, którzy by odpowiedzieli twierdząco. Jeśli Ty też nie korzystasz z tej funkcji iOS-a, to instalując SpotLock, możesz całkiem fajnie wykorzystać jej okno.

Wyszukiwarkę Spotlight przywołuje się poprzez przesunięcie pierwszego ekranu home screena w prawo. Po zainstalowaniu SpotLock podjęcie próby uruchomienia wyszukiwarki poskutkuje natychmiastowym zablokowaniem urządzenia, czyli po prostu imitacją przycisku power.

Instalacja SpotLock nie tylko wprowadzi nowy sposób odblokowywania iOS-a, ale także całkowicie dezaktywuje wyszukiwarkę Spotlight. To zaś oznacza, że urządzenie może zauważalnie przyspieszyć, co będzie efektem wyłączenia indeksowania przez wyszukiwarkę Spotlight (ponieważ wykorzystuje to w pewnym stopniu procesor i pamięć RAM). Choć ta zmiana może nie być odczuwalna na takich urządzeniach, jak iPhone 4S czy nowy iPad, użytkownicy iPhone'a 3GS, czy nawet 3G, różnicę z pewnością dostrzegą.

Aplikacja SpotLock dostępna jest bezpłatnie w Cydii. Po jej zainstalowaniu nie trzeba niczego konfigurować, ponieważ mechanizm SpotLock zostanie automatycznie aktywowany. Aby przywrócić funkcjonalność wyszukiwarki Spotlight, wystarczy aplikację SpotLock po prostu usunąć.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)