Bluetooth będzie energooszczędne!

Bluetooth będzie energooszczędne!21.12.2009 15:30
Bluetooth.
Bluetooth.
Komórkomania.pl

Grupa zadaniowa Bluetooth SIG zatwierdziła nową specyfikację Bluetooth. Najważniejszą poprawką w odświeżonej wersji popularnej technologii bezprzewodowej będzie znaczne zmniejszenie zużycia energii.

Urządzenia z energooszczędnym Bluetooth będą używały jednego z dwóch rodzajów chipów, w zależności od potrzeb producenta i użytkowników konkretnego gadżetu:

  • układy działające zarówno w trybie \tradycyjnym\
  • jak i nowym, w mniejszym stopniu eksploatującym zasoby baterii,
  • układy obsługujące wyłącznie tryb niskiego poboru energii.

Pierwsze z wymienionych podzespołów będą instalowane w telefonach komórkowych, palmtopach oraz komputerach. Drugie pojawią się natomiast w urządzeniach, które do tej pory trudno było wyposażyć w jakiekolwiek chipy umożliwiające bezprzewodową komunikację. Oznacza to, że na rynek trafią zupełnie nowe gadżety korzystające z Bluetooth.

Urządzenia, które umożliwią bezprzewodową komunikację za pośrednictwem nowych podzespołów, to między innymi breloczki do kluczy i pomoce dla sportowców, a także narzędzia służące do monitoringu pracy serca. Wygląda więc na to, że nowa specyfikacja może przynieść naprawdę rewolucyjne zmiany na rynku bezprzewodowych technologii. Odczują to nie tylko użytkownicy smartfonów.

Źródło: SIMblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)