Bluetooth będzie energooszczędne!

Bluetooth będzie energooszczędne!21.12.2009 10:10
Bluetooth.
Bluetooth.
Paweł Wolniewicz

Grupa zadaniowa Bluetooth SIG zatwierdziła nową specyfikację Bluetooth. Najważniejszą poprawką w odświeżonej wersji popularnej technologii bezprzewodowej będzie znaczne zmniejszenie zużycia energii.

Urządzenia z energooszczędnym Bluetooth będą używały jednego z dwóch rodzajów chipów, w zależności od potrzeb producenta i użytkowników konkretnego gadżetu:

  • układy działające zarówno w trybie \tradycyjnym\
  • jak i nowym, w mniejszym stopniu eksploatującym zasoby baterii,
  • układy obsługujące wyłącznie tryb niskiego poboru energii.

Pierwsze z wymienionych podzespołów będą instalowane w telefonach komórkowych, palmtopach oraz komputerach. Drugie pojawią się natomiast w urządzeniach, które do tej pory trudno było wyposażyć w jakiekolwiek chipy umożliwiające bezprzewodową komunikację. Oznacza to, że na rynek trafią zupełnie nowe gadżety korzystające z Bluetooth.

Urządzenia, które umożliwią bezprzewodową komunikację za pośrednictwem nowych podzespołów, to między innymi breloczki do kluczy i pomoce dla sportowców, a także narzędzia służące do monitoringu pracy serca. Wygląda więc na to, że nowa specyfikacja może przynieść naprawdę rewolucyjne zmiany na rynku bezprzewodowych technologii. Odczują to nie tylko użytkownicy smartfonów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)