Bluetooth prawie jak FTP

Bluetooth prawie jak FTP.
Bluetooth prawie jak FTP.
Karolina Adamus

10.02.2009 09:08, aktual.: 10.02.2009 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedruk z SIMblog

Przesyłanie plików przez Bluetooth z telefonu do komputera oraz innych urządzeń jest proste, o ile tylko ograniczamy się do przenoszenia zdjęć, filmów i dzwonków. Jeśli komórka posiada slot kart pamięci, a my zamieniliśmy ją w uniwersalną składnicę danych, to bez dobrego menedżera plików trudno będzie nam poradzić sobie z bałaganem. Na telefonach działających na platformie J2ME warto zainstalować program, który umożliwi nam zarówno zarządzanie plikami, jak i ich wygodne przesyłanie za pomocą Bluetooth.

*Przedruk z .

Takim programem, darmowym zresztą, jest Medieval Bluetooth File Transfer. Aplikacja spodoba się osobom przywykłym do przesyłania danych do i z serwerów FTP. Medieval Bluetooth File Transfer pozwala na przekazywanie plików do/z aparatu, ukrywanie danych przed osobami postronnymi, a także na kopiowanie, usuwanie oraz przeszukiwanie plików.

Zaletę programu stanowi wygodny sposób przesyłania danych przez Bluetooth. Na urządzeniu odbierającym pliki nie trzeba instalować żadnego oprogramowania. Druga strona musi jedynie zaakceptować na początku komunikację za pośrednictwem Bluetooth. Od tej pory można już bezproblemowo przesyłać pliki tak jak przez sieć lokalną.

Zdaniem producenta, firmy Medieval Software, aplikacja działa niemal na wszystkich telefonach obsługujących MIDP 2.0. Zaletę programu stanowi dodatkowo dobry mechanizm nawigacji oraz intuicyjny system menu. Zdjęcia, tekst i muzykę można otwierać bezpośrednio w Medieval Bluetooth File Transfer, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych aplikacji.

Autor: Paweł*

Źródło: SIMblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)