blupill - zredukuj wydatki na telefon o połowę!

Strona głównablupill - zredukuj wydatki na telefon o połowę!
10.03.2011 17:20
pigułki
pigułki
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Nawet o połowę można zredukować swoje rachunki telefoniczne po skorzystaniu z pierwszego na świecie narzędzia do automatycznej optymalizacji wydatków na komórkę. Eksperci przewidują, że polska usługa internetowa spowoduje korzystne zmiany na rynku telekomunikacyjnym.

Usługa internetowa o roboczej nazwie projekt blupill jest od dziś dostępna dla wszystkich, którzy mają indywidualny abonament u jednego z czterech największych operatorów działających w Polsce. Optymalizator automatycznie dobiera użytkownikowi idealnie dopasowane do jego potrzeb oferty i wyświetla miesięczny koszt korzystania z nich.

Niemal każdy z nas ma poczucie, że jego rachunki za telefon są za wysokie. Chcemy płacić mniej, ale nie wiemy, jak to zrobić. Nic dziwnego – należałoby przeanalizować astronomiczną liczbę kombinacji taryf, usług dodanych i promocji, przy czym zasady naliczania ceny są bardzo skomplikowane. Stworzyliśmy system, który potrafi z tego morza informacji wyłowić rozwiązanie idealnie dobrane do potrzeb klienta. Dzięki temu jego rachunki obniżą się nawet o połowę.

Sebastian Barylski, szef projektu blupill

Zespół matematyków, ekonomistów i informatyków z Poznania kierowany przez Barylskiego, tworząc usługę, poszedł pod prąd. Usługi starej generacji – porównywarki – ograniczają poszukiwania do taryf spełniających uśrednione parametry użytkownika. Tymczasem projekt blupill oblicza, ile kosztować będzie użytkownika każda dostępna dla niego na rynku kombinacja taryf, usług dodanych i promocji, automatycznie analizując precyzyjny matematyczny zapis historii korzystania przez użytkownika z telefonu.

Algorytm usługi jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Zespół dwa lata pracował nad stworzeniem innowacyjnego systemu informatycznego. Usługa, która została dziś zaprezentowana, po ponad pół roku testów jest dostępna w wersji beta 0.9. Można z niej skorzystać za minimalną opłatą w wysokości 1,30 zł brutto (poprzez e-płatność) lub 2,40 zł brutto (SMS).

Specjaliści wypowiadają się pozytywnie o odważnym podejściu do rozwiązania problemu przez poznański zespół od strony algorytmicznej, technologicznej i biznesowej.

Uważam ten projekt za ciekawy, ponieważ pozwala dostosować ofertę operatorów telefonii komórkowej do potrzeb użytkowników. Jest to niezwykle trudny koncept matematyczny i informatyczny, dlatego że spośród setek miliardów kombinacji trzeba wybrać tę najlepszą dla danego użytkownika. Dlatego bardzo doceniam to osiągnięcie.

prof. Krzysztof Diks z Uniwersytetu Warszawskiego

Usługa zawsze dobiera użytkownikowi najbardziej aktualną ofertę rynkową. Analitycy i prawnicy z zespołu projektu blupill z pomocą specjalnego systemu wprowadzają na bieżąco wszystkie zasady naliczania cen za usługi komórkowe. Projekt blupill został skonstruowany z zachowaniem mechanizmów ochrony danych stosowanych przez banki. Na jego serwery nigdy nie trafiają prywatne dane użytkowników.

Projekt blupill jest bardzo bezpieczny. Dane użytkownika nie są przekazywane na zewnątrz i pozostają cały czas na jego komputerze. Projekt jest stale audytowany przez specjalistów od bezpieczeństwa, można zatem w pełni na nim polegać.

Krzysztof Młynarski, ekspert od bezpieczeństwa w IT

Eksperci liczą na to, że wprowadzenie projektu blupill wywoła korzystne zmiany na rynku telekomunikacyjnym. Duże nadzieje wiążą się z możliwością likwidacji problemu asymetrii informacji rynkowej, która hamuje rozwój gospodarki.

Asymetria informacji jest to sytuacja, w której jedna ze stron ma więcej informacji niż druga. Jeśli ta druga strona wykorzystuje zaistniałą dysproporcję informacji, prowadzi to do zawodności rynku i wystąpienia wielu niekorzystnych sytuacji dla kupującego.

prof. Krzysztof Opolski z Uniwersytetu Warszawskiego

Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem Projektu blupill. Planujemy udostępnienie w najbliższym czasie tej usługi również użytkownikom telefonów na kartę.

Sebastian Barylski

Testy blupill mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Usługa będzie dostępna na stronie www.blupill.pl.

My od jakiegoś czasu testujemy już blupill i wkrótce podzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.

Źródło: informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)