Boom Tanks - wyśmienita gra Codemasters o czołgach

Boom Tanks - wyśmienita gra Codemasters o czołgach

Boom Tanks - wyśmienita gra Codemasters o czołgach
Zbigniew Kowal
19.03.2014 10:20, aktualizacja: 19.03.2014 11:55

Śledzenie premier na rynku gier mobilnych nie jest łatwe, ponieważ każdego dnia pojawia się ich mnóstwo. Czasami można przegapić coś ważnego. Mnie umknęła ostatnio premiera Boom! Tanks. Nadrabiam więc zaległości i proponuję Wam mobilną alternatywę dla World of Tanks.

Codemasters (seria Colin McRae Rally) bardzo rzadko publikuje gry na platformy mobilne. W App Store jest tylko kilka propozycji tego producenta. Wszystkie trzymają jednak bardzo wysoki poziom. Boom! Tanks także nie zawodzi pod tym względem.

Nie jest to klasyczny symulator czołgu, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Gracz nie ma bowiem wpływu na kierunek poruszania się maszyny. Może natomiast namierzać wrogie jednostki i strzelać do nich. Kluczowe znaczenie ma tutaj wyczucie czasu.

Obraz

Siła strzału, celność oraz liczba oddanych salw zależą od umiejętności gracza i modelu czołgu, jakim walczy. Maszynę można ulepszać u wojskowego mechanika, który za odpowiednią sumę zapewni kilka procent przewagi w starciu z komputerowym przeciwnikiem.

Boom! Tanks zostało wydane w modelu freemium, co oznacza że bardzo często pojawiają się reklamy oraz mikrotransakcje. Jak to bywa w tego typu aplikacjach, po wykorzystaniu możliwości ruchu trzeba poczekać na zebranie dodatkowych kanistrów paliwa, niezbędnych do wyruszania na kolejne misje. Do gry wraca się więc co jakiś czas i przechodzi kolejne etapy przygotowanej przez Codemasters kampanii.

Obraz

Oprawa audiowizualna zasługuje na wyróżnienie. Trójwymiarowe modele czołgów wyglądają wspaniale. Gracz może nawet swoją maszynę pomalować, nadając jej niepowtarzalny charakter. Szkoda tylko, że nie ma rozgrywek w trybie multiplayer, który dodałby grze pikanterii i z pewnością zapewniłby większą dawkę rozrywki.

Warto zagrać, nawet jeśli nie jesteście miłośnikami takich gier jak World of Tanks. Rozgrywka jest bardzo przyjemna i prosta. Boom! Tanks możecie pobrać za darmo z App Store. Co ciekawe, grę w Google Play wydała inna brytyjska firma: Reliance Big Entertainment. Życzę udanej zabawy i sporo zwycięstw na koncie!

Boom! Tanks | Launch Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)