Bosch tworzy własną chmurę. Będzie rozwijał inteligentne miasta, samochody i domy

Bosch tworzy własną chmurę. Będzie rozwijał inteligentne miasta, samochody i domy

Chmura
Chmura
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Łukasz Skałba
11.03.2016 11:21, aktualizacja: 11.03.2016 12:21

W najbliższych latach coraz więcej rzeczy zostanie podłączonych do sieci. Już teraz domy stają się bardziej inteligentne, a infrastruktura miejska bardziej zautomatyzowana. Do grona producentów, którzy podzielają taką wizję przyszłości, dołączył właśnie niemiecki producent sprzętu motoryzacyjnego i przemysłowego - Bosch.

Swoje chmury mają już tacy giganci jak Google, Microsoft, Amazon czy IBM. Prezes Bosch Software Innovations - Rainer Kallenbach - stwierdził, że "Internet Rzeczy nie jest już tylko wizją, a rzeczywistością". Słowa te padły w Berlinie na konferencji dotyczącej Internetu Rzeczy. Firma pochwaliła się uruchomieniem własnej chmury, która ma utworzyć zupełnie nowe możliwości w kwestii łączności i integralności różnych sprzętów gospodarstwa domowego.

412159176329134636
© Bosch

Firma chce połączyć swoje ogromne doświadczenie w projektowaniu i produkcji sprzętu z przyszłościowymi rozwiązaniami sofware'owymi. Plany są ambitne. W 2020 roku wszystkie urządzenia producenta mają być połączone z chmurą i wymieniać się między sobą różnymi danymi. W tym momencie urządzeń w sieci jest ponad 5 tysięcy, ale liczba ta ma rosnąć coraz szybciej.

412159176329265708
© Bosch

Na początku chmura będzie wykorzystywana tylko przez Boscha. W 2017 roku producent planuje jednak udostępniać ją również innym niemieckim firmom. Wszystkie serwery i cała infrastruktura będzie oczywiście znajdować się w Niemczech, co ma przyciągnąć potencjalnych klientów martwiących się o to, co dzieje się z ich danymi na serwerach za oceanem. Szczerze mówiąc nie wiem czy lokalizacja na innym kontynencie cokolwiek tu zmienia. Bosch na pewno nie zrezygnuje z ogromnego źródła dochodów jakim jest sprzedawanie różnym firmom danych swoich użytkowników.

412159176329396780
© Bosch

Producent zamierza pracować nad projektowaniem inteligentnych miast, rozwiązań dla inteligentnych domów oraz autonomicznych pojazdów. Już teraz Bosch zapowiedział chociażby wprowadzenie internetowej mapy wolnych miejsc parkingowych, a także usługę Book-and-Park, która umożliwi wcześniejszą rezerwacje określonego miejsca. Jak widać, plany są ambitne.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)