Bothie - nie musisz czekać na Nokię 8, skorzystaj z jej sztandarowej funkcji już dziś

Bothie - nie musisz czekać na Nokię 8, skorzystaj z jej sztandarowej funkcji już dziś17.08.2017 11:53
Bothie - nie musisz czekać na Nokię 8, skorzystaj z jej sztandarowej funkcji już dziś

"Opowiedz historię z obu perspektyw". "Bądź mniej Selfie. Bądź bardziej #Bothie.". Tymi hasłami Finowie promują flagową Nokię 8. Nie trzeba jednak czekać na ten telefon, by być "bardziej #Bothie" już dziś.

Czym jest Bothie?

Bothie to funkcja Nokii 8, która pozwala robić zdjęcia i nagrywać wideo jednocześnie z użyciem przedniej i tylnej kamery. Dzięki temu można uwiecznić na fotografii nie tylko swoją twarz, ale i to, na co się patrzy.

412173743348253228

Nic odkrywczego - podobne funkcje już lata temu można było znaleźć m.in. w Galaxy S4 czy LG G2. Trzeba jednak oddać Nokii to, że swoją funkcję dopracowała; można dzięki niej nie tylko nagrywać, ale i streamować Bothie w czasie rzeczywistym.

Jeśli nie zależy wam na tak zaawansowanych funkcjach, poniżej znajdziecie apki, dzięki zrobicie proste zdjęcia z użyciem przedniej i tylnej kamery.

FlipShare to jedna z najlepszych aplikacji do podwójnych zdjęć

Sprawdziłem kilka aplikacji tego typu i FlipShare to najlepsza jaką udało mi się znaleźć. Inne albo nie działały prawidłowo, albo były zbyt przekombinowane w obsłudze, albo dawały niezadowalające efekty.

Po uruchomieniu aplikacji wystarczy wysunąć panel ustawień z prawej strony i za pomocą przełącznika aktywować tryb FrontBack Mode.

412173743348580908

Teraz wystarczy najpierw zrobić zdjęcie jedną, a następnie drugą kamerą, a aplikacja je połączy. Niestety ze względu na ograniczenia systemowe i sprzętowe nie da się użyć obu aparatów w dokładnie tym samym momencie.

Finalne fotki są kwadratowe, a nie - jak w przypadku Nokii - prostokątne, ale w mojej opinii lepiej nadają się dzięki temu do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

412173743348777516

Dodam jeszcze, że przesuwając palec w prawo można nałożyć na gotowe zdjęcie jeden z dostępnych filtrów kolorystycznych.

Dobrą aplikacją jest też Frontback

Ta apka jest jeszcze bardziej dopracowana i ma większe możliwości, ale problem z nią jest taki, że Frontback jest serwisem społecznościowym podobnym do Instagramu.

Z tego powodu wszystkie fotki domyślnie publikowane są w serwisie i nakładany jest na nie znak wodny w postaci logo apki. Na szczęście można wybrać opcję zapisu zdjęcia w pamięci urządzenia bez publikacji na Frontbacku, ale znak wodny i tak zostaje.

412173743349105196

Jeśli logo serwisu na zdjęciu wam nie przeszkadza, będziecie zadowoleni. Aplikacja pozwala m.in. nakładać na zdjęcia ciekawe efekty oraz przeprowadzić edycję (balans bieli, ekspozycja, struktura, winieta itp.).

412173743349236268

Co ciekawe, wersja na iOS przy pierwszym uruchomieniu wymaga założenia konta, podczas gdy na na Androidzie można ten krok pominąć i przejść od razu do robienia zdjęć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)