5 gier, którym nie zarzucisz braku oryginalności [Android i iOS]

5 gier, którym nie zarzucisz braku oryginalności [Android i iOS]

Mężczyzna ze smartfonem
Mężczyzna ze smartfonem
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Marek Pruski
23.11.2015 10:49, aktualizacja: 23.11.2015 11:49

W dzisiejszych aplikacjach brakuje mi pomysłowego i nieszablonowego podejścia. Setki różnych klonów, niewiele wnoszących zręcznościówek i nudzących się szybko strategii. Jeśli szukacie powiewu świeżości i spojrzenia na gry z innej strony, to zachęcam do zapoznania się z tymi pięcioma pomysłowymi grami.

Does not Commute

Obraz

Wybitnie nietypowe podejście, za które gra została już kilka razy nagrodzona. Poza tym wspaniałe wykonanie i oryginalny sposób finansowania. Gracz ma bowiem dostęp do całej gry, ale dopiero po zapłaceniu drobnej mikropłatności uzyskuje możliwość zapisu stanu gry. A zapis się przydaje, bo gra wcale taka łatwa nie jest. Zresztą, spróbujcie sami.

Does not Commute – Official Trailer

Type Rider

Obraz

Przemierzając kilometry dwuwymiarowych plansz, spotkacie się z minigrami wbudowanymi w rozgrywkę, a dla ciekawskich twórcy znaleźli niespodziankę w postaci dodatkowego poziomu. To niewątpliwie jedna z najlepszych gier, w jakie grałem. Zresztą, nie wierzcie mi na słowo – sami spróbujcie. Gra dostępna jest na systemy Android i iOS.

Type:Rider - Android Trailer

Under the Sun

Obraz

W taki oto sposób, z każdym krokiem nasz bohater ma coraz to dłuższą brodę i coraz wolniej chodzi. W grze trzeba także wykorzystywać elementy otoczenia, takie jak drzewa, które do wzrostu potrzebują sporej ilości czasu. Schludne wykonanie idzie w parze z ciekawym i oryginalnym pomysłem, a takie trzeba wspierać. Polecam więc bliższe zapoznanie się z tym tytułem.

Under the Sun - 4D puzzle game

Sometimes you die

Jak widać, zasady gry można opisać w 2 prostych krokach
Jak widać, zasady gry można opisać w 2 prostych krokach

Chciałoby się rzec – co Cię (nie) zabije, to cię wzmocni. Unikatowy pomysł, który najwidoczniej graczom przypadł do gustu. Gra buduje ciekawy klimat, podobnie jak każda produkcja autorstwa Pillipa Stollenmayera. Nastrojowy podkład muzyczny i minimalistyczna, acz schludna grafika, i niepowtarzalna rozgrywka. Tytuł kosztuje 2$ i trzeba przyznać, że jest wart swojej ceny.

REBUS

Obraz

W tym nieszablonowym podejściu do łamigłówek słownych, duże znaczenie mają też litery. Język angielski jest tutaj wymagany, choć nawet ze znajomością w stopniu podstawowym powinniście sobie poradzić. Pełna kolorów i prostych kształtów grafika nie razi w oczy, a oryginalne podejście wciąga. Jeśli podczas grania w gry lubicie drapać się po głowie, to ten tytuł jest zdecydowanie dla Was.

REBUS - Absurd Logic Game – Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)