Broadcom zaprezentował nową serię chipów NFC

Broadcom | Fot. BGR
Broadcom | Fot. BGR
Tomasz Hamryszak

27.09.2011 07:08, aktual.: 27.09.2011 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komunikacja zbliżeniowa NFC (Near Field Communication), obecna jest na rynku już od dłuższego czasu. Technologia bardzo popularna w Japonii dość nieśmiało wkracza na Stary Kontynent. Najnowsze produkty firmy Broadcom mogą przyspieszyć ten proces.

NFC (Near Field Communication) to komunikacja bliskiego zasięgu, pozwalająca na bezprzewodową wymianę danych na odległości nieprzekraczającej 20 cm. Rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się w systemach płatności. Teraz także wkracza do telefonów komórkowych, zapewniając funkcje rozrywkowe, a dzięki takim rozwiązaniom jak Google Wallet - także płatności mobilne.

Nowe chipy Broadcoma o oznaczeniu BCM2079x wykonane zostały w procesie technologicznym 40 nm. Producent przedstawiając swoją nową linię produktów, liczy na spopularyzowanie technologii na taką skalę jak obecnie Bluetooth czy WiFi. Głównymi cechami, które mają w tym pomóc, są mniejsze wymiary samego chipu oraz znacznie ograniczone zapotrzebowanie na energię.

Według oficjalnych zapowiedzi Broadcoma do stworzenia nowych chipów NFC użyto 40% mniej komponentów, co umożliwiło zmniejszenie modułu niemal o połowę. Ogromną zaletą jest niewielkie zapotrzebowanie na energię - niższe aż o 90%.

Kolejne usprawnienie to wsparcie dla technologii Maestro. Dodatek ten pozwala programistom na tworzenie aplikacji, które będą mogły wykorzystywać i łączyć możliwości modułów NFC z WiFi i Bluetooth.

Źródło: BGRBroadcom

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)