Brytyjczycy objadają się naleśnikami, a cena Football Managera spada!

Brytyjczycy objadają się naleśnikami, a cena Football Managera spada!04.03.2014 18:30
Brytyjczycy objadają się naleśnikami, a cena Football Managera spada!
Zbigniew Kowal

Dzisiaj na Wyspach Brytyjskich obchodzony jest Dzień Naleśnika. To odpowiednik polskiego tłustego czwartku czy niemieckiego Rosen Montag. Ta z pozoru mało istotna dla Polaków informacja w App Store ma znaczenie. Z okazji Pancake Day został bowiem przeceniony Football Manager 2014!

Sportowe managery to nieliczna grupa aplikacji w App Store. Tak nieliczna, że w zasadzie znam tylko jedną poważną grę z tego gatunku. Seria Football Manager to najstarsza i najlepsza pozycja tego typu na rynku i zapewne przez kilka następnych lat to się nie zmieni.

W FM 2014, podobnie jak w wersjach poprzednich, gracz wciela się w managera piłkarskiego klubu. Jego zadania to ustalanie taktyki, wybór obciążeń treningowych czy dokonywanie transferów. Później przystępuje się do rozgrywek w nadziei na zdobycie mistrzostwa i europejskich pucharów. Niestety, polska Ekstraklasa w odsłonie mobilnej nie jest obecna.

412078221799261094

Co nowego? W końcu można zapisywać stan gry w chmurze. Oznacza to, że rozgrywkę będzie można kontynuować na dowolnym urządzeniu. A ponieważ rozgrywka w FM krótka nie jest, jest to ważna funkcja dla wielu fanów tej serii.

Dla starych wyjadaczy przygotowano nową formę zabawy. FM 2014 pozwala na stworzenie wyimaginowanego klubu od podstaw. Można zatrudnić w nim zapomniane gwiazdy lub wklepać imiona i nazwiska przyjaciół. Klub można potem umieścić w jednej z dostępnych lig, aby przekonać się, jak wypadnie na tle dzisiejszych grajków. Drobnych zmian jest znacznie więcej, a ich pełny spis znajdziecie w opisie aplikacji w iTunes.

Football Manager Handheld™ 2014 - Universal - HD Gameplay Trailer

Z okazji Dnia Naleśnika SEGA postanowiła obniżyć cenę gry z 9 euro do 4,49 euro. Od dnia premiery tego tytułu to największa obniżka, więc warto rozważyć zakup. Dla fanów piłkarskich managerów to gra z kategorii must have.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)