Buddycloud – społecznościowy serwis lokalizacyjny

Buddycloud – społecznościowy serwis lokalizacyjny
03.11.2009 08:15
Buddycloud - społecznościowy serwis lokalizacyjny.
Buddycloud - społecznościowy serwis lokalizacyjny.
Paweł Wolniewicz
Paweł Wolniewicz

Buddycloud to jeden z serwisów społecznościowych przeznaczonych dla posiadaczy telefonów. Tak jak wiele innych usług tego typu kładzie on nacisk na lokalizację przyjaciół i znajomych. Serwis oferuje klienty dla urządzeń mobilnych, przeznaczone dla systemu Symbian.

Oprogramowanie można pobrać za darmo, za pośrednictwem strony internetowej usługi lub sklepu Nokia Ovi Store. Dostępne są cztery wersje aplikacji, przeznaczone dla Symbiana S60 9.4 (5th Edition), 9.3 (3rd Edition FP2), 9.2 (3rd Edition FP1), a także 9.1 (3rd Edition). Dokładną listę wspieranych urządzeń znaleźć można na stronie domowej serwisu.

Twórcy Buddycloud zapewniają, że jest ona popularna i rzeczywiście pozwala na nawiązanie ciekawych znajomości. W praktyce jednak operatorzy takich usług muszą rywalizować z o wiele potężniejszymi graczami na mobilnym rynku. Podobne rozwiązanie proponuje chociażby Google, w postaci usługi Google Latitude.

Skuteczna walka z takim rywalem nie będzie należała do łatwych. Zwłaszcza, że Buddycloud oferuje dość standardowe funkcje. Oprócz lokalizacji są nimi system zakładek, profile, oraz możliwość zmierzenia własnej popularności.

Aplikacja jest dostępna za darmo. Wymaga ona jednak połączenia z Internetem.

Źródło i zrzutki: Nokia Ovi Store

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)