Budżetowe samsungi będą klejone. Koreańczycy żegnają się z taśmą

Budżetowe samsungi będą klejone. Koreańczycy żegnają się z taśmą

Samsung Galaxy M10
Samsung Galaxy M10
Źródło zdjęć: © materiały producenta
Patryk Korzeniecki
23.12.2019 18:52, aktualizacja: 23.12.2019 19:52

Pojawiły się wieści, że Samsung zmienił sposób produkcji swoich produktów ze średniej półki.

Serie Galaxy A i M to popularne telefony Samsunga ze średniej półki. Niestety, wszystko wskazuje na to, że producent utrudnił naprawę tych telefonów.

Samsung: więcej kleju, mniej taśmy

Samsung w swoich budżetowych telefonach często obok kleju używał dwustronnej taśmy klejącej. Teraz się to zmieniło. Serwis Thelec informuje, że w tym roku Samsung zrezygnował z używania taśmy w seriach Galaxy A i M.

Producent zastąpił ją klejem. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli samodzielnie wymieniacie baterie lub naprawiacie telefony - mam dla Was złe wieści.

Klej to cieńsze telefony, ale trudniejsza naprawa

Taśma klejąca jest relatywnie gruba, zajmuje więcej miejsca niż warstwa kleju. Wydaje się to niedużo, jednak w przypadku urządzeń z gęsto upakowanym podzespołami każde dodatkowe miejsce może być na wagę złota.

Użycie kleju pozwala na tworzenie cieńszych urządzeń, jednak pewnym kosztem. Klejone telefony są dużo trudniejsze w naprawie. Zdecydowanie łatwiej jest odkleić kawałek taśmy niż odseparować od siebie zalane klejem podzespoły.

Samsung od dawna używa kleju w przypadku swoich topowych serii. Głównie dlatego serwis iFixit ocenił naprawialność Samsunga Galaxy Note 10+ na zaledwie 3 punkty w 10-stopniowej skali. Producent nie żałował kleju, co znacząco utrudniło jego rozebranie.

Wyjęcie baterii w Samsungu Galaxy Note 10+ wymaga odpowiednich narzędzi, siły i sporej dozy ostrożności.
Wyjęcie baterii w Samsungu Galaxy Note 10+ wymaga odpowiednich narzędzi, siły i sporej dozy ostrożności.© youtube / iFixit

Dla firmy użycie kleju jest z kolei korzystne. Oznacza mniejsze koszty produkcji i łatwiejszy montaż - do jego nałożenia wystarczą odpowiednie maszyny dozujące. Taśma jest w tej kwestii bardziej problematyczna.

Dla klientów zmiana procesu produkcyjnego to jednak niekoniecznie dobre wieści.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)