Budżetowe samsungi będą klejone. Koreańczycy żegnają się z taśmą

Samsung Galaxy M10
Samsung Galaxy M10
Źródło zdjęć: © materiały producenta
Patryk Korzeniecki

23.12.2019 18:52, aktual.: 23.12.2019 19:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiły się wieści, że Samsung zmienił sposób produkcji swoich produktów ze średniej półki.

Serie Galaxy A i M to popularne telefony Samsunga ze średniej półki. Niestety, wszystko wskazuje na to, że producent utrudnił naprawę tych telefonów.

Samsung: więcej kleju, mniej taśmy

Samsung w swoich budżetowych telefonach często obok kleju używał dwustronnej taśmy klejącej. Teraz się to zmieniło. Serwis Thelec informuje, że w tym roku Samsung zrezygnował z używania taśmy w seriach Galaxy A i M.

Producent zastąpił ją klejem. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli samodzielnie wymieniacie baterie lub naprawiacie telefony - mam dla Was złe wieści.

Klej to cieńsze telefony, ale trudniejsza naprawa

Taśma klejąca jest relatywnie gruba, zajmuje więcej miejsca niż warstwa kleju. Wydaje się to niedużo, jednak w przypadku urządzeń z gęsto upakowanym podzespołami każde dodatkowe miejsce może być na wagę złota.

Użycie kleju pozwala na tworzenie cieńszych urządzeń, jednak pewnym kosztem. Klejone telefony są dużo trudniejsze w naprawie. Zdecydowanie łatwiej jest odkleić kawałek taśmy niż odseparować od siebie zalane klejem podzespoły.

Samsung od dawna używa kleju w przypadku swoich topowych serii. Głównie dlatego serwis iFixit ocenił naprawialność Samsunga Galaxy Note 10+ na zaledwie 3 punkty w 10-stopniowej skali. Producent nie żałował kleju, co znacząco utrudniło jego rozebranie.

Wyjęcie baterii w Samsungu Galaxy Note 10+ wymaga odpowiednich narzędzi, siły i sporej dozy ostrożności.
Wyjęcie baterii w Samsungu Galaxy Note 10+ wymaga odpowiednich narzędzi, siły i sporej dozy ostrożności.© youtube / iFixit

Dla firmy użycie kleju jest z kolei korzystne. Oznacza mniejsze koszty produkcji i łatwiejszy montaż - do jego nałożenia wystarczą odpowiednie maszyny dozujące. Taśma jest w tej kwestii bardziej problematyczna.

Dla klientów zmiana procesu produkcyjnego to jednak niekoniecznie dobre wieści.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także