Call of Duty: Heroes - klon Clash of Clans który przerósł oryginał!

Call of Duty: Heroes - klon Clash of Clans który przerósł oryginał!

Call of Duty: Heroes - klon Clash of Clans który przerósł oryginał!
Zbigniew Kowal
08.12.2014 17:32, aktualizacja: 08.12.2014 18:32

Na rynku jest sporo gier, które próbują w mniejszym lub większym stopniu naśladować Clash of Clans. Nic w tym dziwnego, skoro gra potrafi zarobić pół miliona dolarów dziennie dla swoich producentów. W przypadku Call of Duty: Heroes nie można mówić tylko o prostej podróbce, bowiem dzieło Activision oferuje znacznie więcej aniżeli produkcja Supercell.

Call of Duty: Heroes to wydana w modelu freemium gra strategiczna, która zapewnia zupełnie nowe doświadczenie z marką Call of Duty na smartfonach i tabletach. Zadaniem gracza jest budowa i modyfikacja wojskowej bazy, szkolenie sił specjalnych oraz korzystanie z usług legendarnych bohaterów.

Obraz

Rozpoczynamy od małego posterunku, aby później skończyć na ogromnej bazie, zdolnej szkolić przeróżne jednostki wojskowe. Jak przystało na wojskowy kompleks, do naszej dyspozycji oddano działka strażnicze, wyrzutnie rakiet lub miny przeciwpiechotne. Nasze działania wspierane są przez takie ikony serii Call of Duty jak kapitan Price, Soap MacTavish oraz Mike Harper.

Każdy z bohaterów może pochwalić się umiejętnościami specjalnymi, przydatnymi przy wykonywaniu misji w trybie kampanii lub w starciach z innymi graczami. Nie brakuje takich smaczków jak zrzuty wsparcia, ataki dronów lub bombardowanie. Wzorem Clash of Clans, gracze mogą współpracować z przyjaciółmi tworząc sojusze, niezbędne do zdobywania ciekawych nagród.

Obraz

Oprawa graficzna jest dużo ciekawsza, aniżeli ta w Clash of Clans. Możemy dowolnie obracać widok z kamery oraz korzystać z opcji zoom. Trójwymiarowe jednostki prezentują się wyśmienicie. Co ciekawe, korzystanie z mocy bohaterów inicjuje mini gierkę w której to gracz steruje działem lub dronem.

Jak przystało na grę freemium, w grze znajduje się sporo mikrotransakcji, które pozwalają znacznie szybciej rozbudować bazę. Ilość budynków, jednostek, ulepszeń oraz trybów gry znacznie przewyższa to, co można zobaczył w produkcji Supercell. Jestem przekonany, że gdyby Call of Duty: Heroes pojawił się na rynku pierwszy, z pewnością bez problemu wygrałby rywalizację z Clash of Clans.

Call of Duty®: Heroes - Android & iOS Gameplay Trailer

Call of Duty: Heroes wydane zostało przez Activision Publishing. Za produkcję natomiast odpowiedzialne jest studio Faceroll. Gra dostępna jest za darmo do pobrania z App Store, Google Play oraz na tablety pracujące na systemie Windows 8.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)