Możesz już zamówić darmowego Cardboarda OnePlusa. Zapłacisz tylko za koszty przesyłki

Możesz już zamówić darmowego Cardboarda OnePlusa. Zapłacisz tylko za koszty przesyłki

Cardboard
Cardboard
Źródło zdjęć: © OnePlus
Miron Nurski
03.07.2015 11:02, aktualizacja: 03.07.2015 15:33

Zgodnie z obietnicą, OnePlus ruszył właśnie z przyjmowaniem zamówień na swoje kartonowe gogle VR.

Jak już zapewne wiecie, zaplanowana na 28 lipca (czasu polskiego) prezentacja nadchodzącego OnePlusa 2 będzie bardzo nietypowa, gdyż fani nowych technologii będą mogli oglądać ją na żywo zanurzając się w wirtualnej rzeczywistości. Całe przedsięwzięcie obejmuje także wysyłkę darmowych gogli wszystkim chętnym, a własny egzemplarz można zamówić już teraz.

Aby zarezerwować Cardboarda, należy udać się na tę stronę i kliknąć przycisk "get it". Jest jednak mały haczyk: o ile samo akcesorium jest za darmo, OnePlus z wiadomych przyczyn nie pokrywa kosztów wysyłki. Te w przypadku Polski są natomiast dość wysokie (30 zł), a do ich opłacenia potrzebne jest konto na PayPalu.

Za tę kwotę spokojnie można kupić Cardboarda w Polsce, ale warto zwrócić uwagę na to, że gogle OnePlusa bazują na poprawionym projekcie Cardboard 2.0 z Google I/O 2015, więc powinny być wygodniejsze w użytkowaniu i mieć lepsze soczewki. Firma chwali się ponadto, że dodatkowo usprawniła swój produkt opracowując smuklejszą konstrukcję i używając wyższej jakości materiałów. Ja się zatem skusiłem.

412149137581408812
© OnePlus

OnePlus zapewnia, że do gogli najlepiej pasować będzie jego zabójca flagowców, ale są one kompatybilne z większością smartfonów z ekranami o przekątnej do 6 cali. Jeśli chodzi o system operacyjny, oficjalna aplikacja Google Cardboard z zestawem gier i apek dostępna jest na platformy Android oraz iOS, ale kilka aplikacji VR można znaleźć także na Windows Phonie.

Zainteresowanych Cardboardem odsyłam do przygotowanej przez Łukasza recenzji. Nie wiadomo niestety, ile egzemplarzy OnePlus ma na stanie, więc z decyzją o złożeniu zamówienia warto się pospieszyć. Wiadomo jedynie, że wysyłka gogli wystartuje 10 lipca, a prezentacja OnePlusa 2 w wirtualnej rzeczywistości odbędzie się w nocy z 27 na 28 lipca o 4:00 czasu polskiego.

Aktualizacja

Firma potwierdziła właśnie, że do rozdania ma 30 000 egzemplarzy gogli.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)