Celeste już w następnym tygodniu - opis działania programu

celeste
celeste
Krystian Bezdzietny

08.03.2011 12:00, aktual.: 08.03.2011 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku października ubiegłego roku pisałem o Celeste, czyli następcy iBlueNova dla iOS. Kilka dni temu CocoaNuts, czyli grupa odpowiedzialna z ten program, w końcu przedstawiła światu konkrety odnośnie do funkcjonowania aplikacji, która pojawi się już w przyszłym tygodniu!

Na początku października ubiegłego roku pisałem o Celeste, czyli następcy iBlueNova dla iOS. Kilka dni temu CocoaNuts, czyli grupa odpowiedzialna z ten program, w końcu przedstawiła światu konkrety odnośnie do funkcjonowania aplikacji, która pojawi się już w przyszłym tygodniu!

Celeste nie jest zwyczajną aplikacją, którą się uruchamia z poziomu SpringBoarda. Zainstalowanie tego produktu z Cydii spowoduje dodanie kilku nowych opcji do menu kontekstowego iOS, wywoływanego np. podczas przeglądania zdjęć, a samymi ustawieniami programu będzie się zarządzać z poziomu ustawień telefonu.

Obraz

Program będzie cały czas działał w tle (oczywiście zależnie od tego, czy mu na to pozwolimy), więc jeśli ktoś wyśle nam jakiś plik, to na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat z zapytaniem, czy przyjąć nadawany materiał. Jeśli przesyłany będzie plik graficzny, to zostanie on automatycznie zapisany w galerii zdjęć. Jeśli wideo czy utwór - zostaną ekspresowo dodane do biblioteki iPoda.

Takie działanie możliwe jest dzięki wykorzystaniu funkcji Gremlin, która pozwala zapisywać pliki w bibliotece iPoda bez wykorzystania iTunes. Gremlin został stworzony przez CocoaNuts i wykorzystano go na przykład w programie YourTube 2, który pozwala nie tylko pobierać wideo z YouTube, ale również - jak wspomniałem wyżej - zapisywać je w bibliotece wideo iPoda. Odebrane pliki multimedialne za pomocą Celeste, podczas synchronizacji iPhone'a z iTunes, zostaną automatycznie przeniesione do biblioteki programu na komputerze i będzie można nimi swobodnie zarządzać.

Panowie z CocoaNuts pomyśleli również o użytkownikach, którzy chcą przesyłać inne pliki niż muzyka, wideo czy zdjęcia. Celeste został odpowiednio zintegrowany z programem iFile. Oznacza to, że będzie można zarówno nadawać, jak i odbierać dowolne pliki znajdujące się w pamięci iPhone'a, a dostęp do nich będzie uzyskiwany właśnie dzięki wspomnianemu programowi iFile, który można pobrać bezpłatnie z Cydii.

Obraz

Celeste będzie dostępny dla właścicieli iPhone'ów, iPodów touch oraz iPadów z oprogramowaniem w wersji co najmniej 4.0. Nie wiadomo, czy program jest tworzony z myślą o sofcie 4.3, który lada moment pojawi się w iTunes (premiera została przewidziana na 11 marca). Wiadomo jednak, że cena aplikacji Celeste ma oscylować w granicach 10 dolarów. Gdy tylko program pojawi się w Cydia Store, niezwłocznie o tym napiszemy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)