Cellna recenzja: Bubble Bash 2

Cellna recenzja: Bubble Bash 209.07.2009 12:00
screenshot00491
screenshot00491
Karolina Adamus

Bubble Bash 2 to już druga odsłona gry firmy Gameloft polegająca na zbijaniu kulek. Z Hawajów przenosimy się do Afryki, gdzie dwójka bohaterów podobnie jak ich poprzednicy próbuje odkryć nieznane tereny. Czy Bubble Bash 2 prezentuje coś więcej niż poprzednia wersja? Zobaczmy.

Po włączeniu gry czuć lekką różnicę. Tym razem nie towarzyszy nam klimat oceanu, plaży i hawajskich drinków, lecz suche stepy, dżugla i dzikie zwierzęta. Zoey i Jack, główni bohaterowie, trafiają do Afryki. I tutaj kolejna nowość. Do wyboru mamy nie dwóch, ale czterech bohaterów. Na początek są to Zoey i Jack. Po odblokowaniu do dyspozycji mamy również dwóch tubylców.

Bubble Bash 2 Gameloft-NeXt

Wybieramy bohatera i czas rozpocząć eksplorację Afryki. W samej rozgrywce za dużo się nie zmieniło. Zamiast na pieszo, podróżujemy samolotem i dżipem. Nie przeszkadzają nam tukany, ale papugi. Te same balony, te same przeszkody. Największą różnicę czuć w grafice. Nie wiedzieć czemu Gameloft zrezygnował z kreskówkowej grafiki, która była miła i przyjemna dla oka, na rzecz pseudo trójwymiaru. Postacie są więc bardziej realistyczne, balony bardziej okrągłe, a zwierzęta ciut groźniejsze. Efekt sprawiający wrażenie nowości, ale zupełnie niepotrzebny.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę niewiele się zmieniło, bo i co mogło ulec zmianie? Zasada zbijania kulek pozostała ta sama. Naszym zadaniem jest wybicie kulki w kierunku dwóch lub więcej kuli o takim samym kolorze. Im więcej kul tego samego koloru zbijemy, tym większe uzyskamy combo.

bb21
bb21

Twórcy wysilili się jedynie na stworzenie nowych rodzajów rozgrywki. Oprócz przeszkadzającej nam bezustannie papugi (odpowiednika tukana) i podnoszącej się platformy mamy próby zestrzelenia kulek uważając na ich przeciwwagę czy też uwalnianie balonów, ale tym razem nie lecących poziomo, lecz z góry.

Poziom trudności wzrasta wraz z poziomami i dobrze, bo gra nie jest zbyt wymagająca. Całą rozgrywkę jesteśmy w stanie przejść w parę godzin. Twórcy zadbali na szczęście o to, aby gracz nie uciekł za szybko od tytułu. W menu znajdziecie dodatkowe Extra Fun!, a w nich tryb Survival „na przeżycie", dodatkowe poziomy odblokowane w czasie gry, statystyki oraz osiągnięcia.

bb22
bb22

Bubble Bash 2 to odgrzewany kotlet, jednak nadal o chrupiącej skórce. Nadal mamy wciągającą rozgrywkę, miłą oprawę graficzną i wiele dodatków. Na zimne letnie wieczory w sam raz.

Zalety:

  • wiele poziomów do rozegrania,
  • dodatki w postaci „survivala" i gratisowych poziomów,
  • czterech bohaterów do wyboru,
  • wciągająca rozgrywka,
  • możliwość wyłączenia muzyki, bez potrzeby wyłączania dźwięków.

Wady:

  • monotonna muzyka,
  • za mało nowości jak na drugą odsłonę gry,
  • odświeżenie tytułu przez wprowadzenie pseudo trójwymiarowej grafiki.

Ocena: 7/10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)