Cellna recenzja: Puzzle Bobble Evolution

Cellna recenzja: Puzzle Bobble Evolution08.10.2009 13:00
Cellna recenzja: Puzzle Bobble Evolution
Karolina Adamus

Puzzle Bobble firmy TAITO chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gry z dwoma typowo japońskimi smokami ukazały się już na każdej platformie. Tym razem przyszła kolej na komórki. Puzzle Bobble Evolution w wykonaniu EA Mobile to odświeżenie starszych tytułów w miłej grafice i jak zawsze ze świetną grywalnością.

Puzzle Bobble Evolution to wciąż ten sam pomysł – smoki, działko i strzelanie w kolorowe kulki. Z działa wystrzeliwana jest kulka danego koloru, a naszym zadaniem jest trafienie w inne tego samego koloru znajdujące się na planszy. Wyczyszczenie planszy z kulek to tylko jeden poziom gry.

Nowością, jaką wprowadziło EA Mobile, jest poziom Eksploracji. Bub i Bob przemierzają kosmos w celu zwiedzenia planet. Na każdej planecie dostępne są cztery poziomy, z których jeden zawsze jest standardową grą polegającą na wyczyszczeniu planszy z kolorowych kulek.

411627668891829158

Dodatkowo na planetach możemy zaleźć takie poziomy jak: jeden strzał (tylko jedna kulka, aby wyczyścić planszę) czy ruchoma wyrzutnia (działo cały czas się porusza).

Jeśli nie macie ochoty na wyzwania, zawsze możecie skorzystać z trybu Szybkiej Gry. Jest to klasyczny Puzzle Bobble z wykorzystaniem wszystkich bonusów i trybów z Eksploracji.

411627668892025766

Puzzle Bobble Evolution byłoby nudne, gdyby nie specjalne bonusy pojawiające się wśród „standardowych” kulek. Twrócy gry dodali dodatkowe efekty po zbiciu danych kulek: usunięcie wszystkich baniek danego koloru, czarną dziurę wchłaniającą kulki w sąsiedztwie, bańkę falę uderzeniową, czy też znak zapytania, który może być losowo wybranym każdym poprzednim efektem.

Puzzle Bobble Evlution to świetna gra zapewniająca godziny rozrywki. Poziom eksploracji to tylko część gry. Do tytułu zawsze możemy wrócić i zmierzyć się z Szybką grą. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli do dzisiaj nie byliście fanami strzelania bańkami, Puzzle Bobble Evolution nie zmieni waszego zdania. Gra jest idealnym przeniesieniem gier konsolowych i komputerowych tego typu na telefony komórkowe.

411627668892222374
  • miła, kreskówkowa grafika
  • zróżnicowany poziom trudności
  • kilkanaście planet z czterema księżycami będącymi osobnymi poziomami (każdy inny na danej planecie)
  • nie tylko standardowe zbijanie baniek (ambitne poziomy jak „Jeden strzał”, czy „Mieszanka”)
  • przyjemne dźwięki zbijania kulek (muzyka tylko w menu)
  • tryb „Szybka gra”
  • za mało nowości

Ocena: 8/10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)