Cellna recenzja: Tropical Towers

Cellna recenzja: Tropical Towers

service
service
Karolina Adamus
11.06.2009 13:00, aktualizacja: 11.06.2009 15:00

Tropical Towers autorstwa firmy Mr Goodliving nie jest tytułem nowym, warto jednak mu się bliżej przyjrzeć, bo na rynek trafiła właśnie wersja skierowana na Symbiana S60 piątej edycji. Gra została dostosowana do obsługi dotykiem i jest znacznie bardziej wygodna niż jej standardowy odpowiednik.

Tropical Towers autorstwa firmy Mr Goodliving nie jest tytułem nowym, warto jednak mu się bliżej przyjrzeć, bo na rynek trafiła właśnie wersja skierowana na Symbiana S60 piątej edycji. Gra została dostosowana do obsługi dotykiem i jest znacznie bardziej wygodna niż jej standardowy odpowiednik.

Tropical Towers to gra, która do złudzenia przypomina komputerowego World of Goo. Różnica między tytułami polega tylko i wyłącznie na tym, że w wersji mobilnej próbujemy uwolnić z dżungli małpy, w World of Goo bliżej nieokreślone „coś" przypominające gluty.

Rozgrywka w Tropical Towers jest bajecznie prosta, a zarazem tak trudna, że spędza sen z oczu. Gra składa się z czterech podstawowych lokacji i jednej specjalnej - możliwej do odkrycia tylko przez przejście pozostałych.

Tiki Towers | AppStore - iSpazio.net

Każda lokacja to dziewięć poziomów, mniej lub bardziej trudnych w zależności od postępu gry. Jak można się domyślić poziom trudności wzrasta wraz z postępem w rozgrywce. I tak na początku przejście planszy zajmuje niecałe 15 minut, podczas gdy pokonanie ostatnich poziomów wiąże się z niezłym główkowaniem.

Każdy poszczególny poziom planszy polega na tym samym. Zbudować drogę ucieczki dla sześciu małp przy okazji umożliwiając im zdobycie wszystkich zamieszczonych na planszy bananów. Brzmi infantylnie, ale to nie cel gry daje największą frajdę, lecz sam proces tworzenia warunków do ucieczki.

tropical-towers-1
tropical-towers-1

Rozgrywkę na każdej planszy rozpoczynamy od trybu budowania. Naszym zadaniem jest zbudować platformę, wieżę, kulę, czy cokolwiek innego nam przyjdzie do głowy, w taki sposób, aby uwolnione ze skrzyni małpy mogły bezpiecznie przejść po budowli do punktu wyjścia z mapy. Po drodze nasze pupilki muszą zebrać wszystkie banany widoczne na planszy, trzeba więc w tym pomóc.

Trudność rozgrywki potęguje fakt, że podczas trybu budowania konstrukcja jest statyczna, z kolei w trybie filmu, czyli jak uwolnimy małpy, dynamiczna. Trzeba więc za każdym razem przewidzieć jak zachowa się konstrukcja podczas skakania po niej sześciu małp i zabezpieczyć, żeby się nie połamała.

W momencie, gdy małpy zostaną uwolnione nie można wprowadzić zmian w konstrukcji. Gdy zauważymy błąd lub misja się nie powiedzie możemy wrócić do trybu budowania i wprowadzić zmiany.

tropical-towers-2
tropical-towers-2

Na każdej planszy mamy ograniczoną liczbę bambusów, z których możemy wykonać konstrukcje.

Aby perfekcyjnie ukończył poziom każda z małp musi zdobyć swojego banana. Gdy chociażby jedna z nich nie zdobędzie przekąski ukończymy poziom z medalem srebrnym. Srebro wystarczy jednak by odkryć ostatnią, specjalną lokację. Jej odkrycie nastąpi, gdy z sukcesem ukończymy wszystkie plansze w grze.

A co z obsługą dotykiem? Znacznie przyspiesza grę i precyzuje budowę konstrukcji. Wystarczy kliknąć w danym miejscu rysikiem, a pojawi się bambusowe połączenie między punktami konstrukcji. Następnie wystarczy jak ołówkiem na kartce przejechać rysikiem po ekranie, aby odpowiednio ustawić punkt konstrukcji. Poruszanie się po ekranie rysikiem daje znacznie większą precyzję budowania niż za pomocą joysticka lub klawisza nawigacyjnego. No i daje frajdę z obsługiwania gry palcem.

tropical-towers-3
tropical-towers-3

Tropical Towers to gra, której nie warto włączać stojąc w kolejce na poczcie. Tytuł wciąga z taką siłą, że zapomnicie po co tam w ogóle przyszliście. Dla Tropical Towers lepiej zarezerwować całe popołudnie, a jeśli chcecie przejść grę na samych złotych medalach może i kilka dni.

Zalety:

  • grywalność
  • intuicyjność
  • wciąga na długie godziny!
  • kreskówkowa grafika
  • zwiększający się poziom trudności
  • nagroda specjalna - ostatnia lokacja
  • działa w obu trybach ekranu - pionowo i poziomo

Wady:

  • monotonna muzyka
  • w dotykowej wersji czasem jest problem z kliknięciem na funkcję (trzeba dłużej i precyzyjniej go przytrzymać)
  • poziomy czasem za długo się wczytują

Ocena: 9/10

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)