Centrum powiadomień i osobne kontrolery głośności w Windows Phone wyciekają!

Centrum powiadomień i osobne kontrolery głośności w Windows Phone wyciekają!
31.01.2014 09:27
Centrum powiadomień i osobne kontrolery głośności w Windows Phone wyciekają!
Źródło zdjęć: © focustech.it
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Wielkimi krokami zbliża się prezentacja kolejnej wersji Windows Phone'a, która ma wnieść kilka długo oczekiwanych nowości. Wiemy już więcej o centrum powiadomień i systemie kontroli głośności.

W kontekście Windows Phone 8.1 najczęściej mówi się o Cortanie, czyli rozbudowanym asystencie głosowym Microsoftu. Funkcja ta jednak może nie być początkowo dostępna dla większości użytkowników na Starym Kontynencie, więc warto przyjrzeć się bliżej innym dodatkom szykowanym przez firmę z Redmond.

Musi być centrum powiadomień!

Jedną z kluczowych nowości w aktualizacji Blue ma być centrum powiadomień. Pojawiało się o nim już wiele plotek, ale pewnych informacji do tej pory było stosunkowo niewiele. Sytuację zmieniły zdjęcia z jednego z testowych buildów nowej wersji systemu, które wyciekły parę dni temu.

Centrum powiadomień - ustawienia
Źródło zdjęć: © gsmarena/wmpoweruser
Centrum powiadomień - ustawienia

Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądało samo centrum powiadomień, ale można spodziewać się, że będzie wysuwane z górnego panelu. Pojawią się w nim przyciski do szybkiego zarządzania Wi-Fi, Bluetoothem, łącznością komórkową i trybem samolotowym. Użytkownicy będą mieli dostęp do panelu z poziomu ekranu blokady, a w Ustawieniach będzie można wybrać wyświetlane treści (wiadomości, maile czy zapewne informacje z usług społecznościowych).

Zapowiada się więc, że centrum powiadomień w Windows Phone będzie podobne do tego z Androida. Według mnie to dobrze, że MS nie sili się na własne rozwiązania i stawia na te, które już się sprawdziły. Podobnie wygląda sprawa z nowym mechanizmem kontroli głośności.

Wreszcie będzie można należycie zarządzać głośnością

Jeden poziom głośności dla wszystkich aplikacji i funkcji w Windows Phone był krytykowany od pojawienia się pierwszej wersji systemu. Upłynęło dużo wody w Wiśle, zanim gigant z Redmond zajął się problemem, ale efekt powinien zadowolić większość użytkowników.

Oddzielne kontrolery głośności w Windows Phone 8.1
Oddzielne kontrolery głośności w Windows Phone 8.1

Chiński serwis WPbar zamieścił zdjęcie panelu z osobnymi kontrolerami głośności. Wśród nich są suwaki dla aplikacji systemowych, programów multimedialnych i dzwonka. Dostępny ma być również przycisk wyciszenia. Kontrolery głośności nie zawsze będą się pojawiać w takiej formie - liczba suwaków będzie się zmieniać kontekstowo (w zależności od aplikacji, której się używa).

Nowa wersja Windows Phone'a powinna zostać zaprezentowana oficjalnie na konferencji Microsoft Build, która rozpocznie się 2 kwietnia. Aktualizacja Blue z pewnością nie wniesie radykalnych zmian w wyglądzie i działaniu systemu - wprowadzi je dopiero wersja 9. Liczę jednak na to, że Microsoft doda w tym roku wiele brakujących funkcji. Centrum powiadomień oraz osobne kontrolery głośności to krok w dobrą stronę. Czekam na więcej.

Źródło: GSMArena, WPCentral

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)