LePhone - "szczęśliwy" Android Lenovo (wideo)

LePhone - "szczęśliwy" Android Lenovo (wideo)07.01.2010 15:30
Lenovo-LePhone-Android-China
Lenovo-LePhone-Android-China
Katarzyna Pura

Lenovo znane jest w Europie przede wszystkim z dobrej jakości komputerów. W Chinach natomiast można spotkać także telefony tej firmy. Co prawda koncern na rynku telefonii komórkowej na razie nie ma wielkich osiągnięć, lecz nie poddaje się. LePhone to najnowsze dziecko Lenovo, działające pod kontrolą Androida.

Producent postanowił kontynuować swoje dość dziwne nazewnictwo telefonów opartych na tym właśnie systemie operacyjnym. Pierwszy model nazwany był oPhone, teraz pojawił się LePhone. Co ciekawe, "le" w języku chińskim oznacza "szczęście". Czas pokaże, czy model ten przyniesie producentowi sukces, jakiego z pewnością by chciał.

Specyfikacja LePhone zawiera przede wszystkim 3,7-calowy wyświetlacz dotykowy WVGA, procesor Snapdragon o taktowaniu 1GHz, WiFi, GPS, Bluetooth, aparat o rozdzielczości 3 Mpix (dlaczego nie 5 jak w oPhone?) oraz slot kart MicroSD. Model ten kontrolowany jest przez Androida.

Lenovo LePhone jest bardzo ciekawym smartfonem. Z lewej strony wyświetlacza telefonu znajduje się dotykowa powierzchnia, która umożliwia magnetyczne podłączenie urządzeń zewnętrznych, na przykład klawiatury QWERTY.

Lenovo LePhone trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności w Chinach. Producent nie wykluczył możliwości pojawienia się tego modelu w innych krajach. Możemy go oczekiwać w Europie, a co za tym idzie, także i w naszym kraju. Niestety na razie cena telefonu nie została podana. Zainteresowani?

Źródło: UnwiredView

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)