CES 2012: Smartfony i tablety zjadają inne gadżety żywcem!

CES 2012: Smartfony i tablety zjadają inne gadżety żywcem!
Zbyszek Kowal

09.01.2012 06:49, aktual.: 09.01.2012 07:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze na dobre nie rozpoczął się tegoroczny CES 2012, a już docierają do nas zza oceanu bardzo ciekawe informacje. Według organizatorów tej największej na świecie gadżetowej imprezy tablety oraz smartfony zdominowały rynek. Prym wiedzie oczywiście Apple!

Na konferencji poprzedzającej otwarcie CES 2012 (od 10 do 13 stycznia) jeden z dyrektorów imprezy Steve Koenig podzielił się z prasą swoimi przemyśleniami o rynku gadżetowym.

Smartfony oraz tablety naprawdę pochłaniają większość wydatków konsumentów. Sprzedaż innych elektronicznych gadżetów w 2012 roku będzie maleć, a w niektórych przypadkach będzie przynosiła same straty.

To bardzo złe informacje dla wystawiających się na targach producentów różnego sprzętu. Z drugiej jednak strony, to dobra prognoza dla Apple czy Google, które królują w tym segmencie rynku. Mimo wszystko Koenig przewiduje, że konsumenci wydadzą w tym roku ponad bilion dolarów na gadżety.

Czy rzeczywiście mamy do czynienia z kanibalizacją wszystkiego,co nie jest tabletem lub smartfonem? Wprawdzie widać spadek sprzedaży komputerów, telewizorów lub odtwarzaczy mp3, ale czy rynek miałby się zmienić aż tak?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)