Jeden przewód, by wszystkim rządzić. Oto kabel, którym naładujesz większość urządzeń

Jeden przewód, by wszystkim rządzić. Oto kabel, którym naładujesz większość urządzeń

Jeden przewód, by wszystkim rządzić. Oto kabel, którym naładujesz większość urządzeń
Miron Nurski
20.09.2018 16:34, aktualizacja: 20.09.2018 20:07

Jeśli masz kilka urządzeń z różnymi portami ładowania i męczy cię żonglowanie przewodami, oto akcesorium, którym powinieneś się zainteresować.

Problemy z ładowaniem różnych urządzeń docelowo rozwiązać ma standard USB-C, ale jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie nim będzie można mówić, że faktycznie jest to standard. Zbliża się końcówka 2018 roku, a do sklepów wciąż trafiają telefony z portami micro USB.

Na telefonach świat mobilnych technologii się zresztą nie kończy. Sam do ładowania używanych na co dzień urządzeń używam kilku różnych przewodów. M.in. Lightning (telefon, tablet i słuchawki), USB-C (konsola i większość testowych telefonów) i microUSB (aparat i druga para słuchawek). Nie wspominam już o smartwatchu i okularach, które wymagają niestandardowych kabli.

CHAFON Multi USB Cable, czyli przewód typu 5 w 1

Akcesorium to zamówiłem kilka tygodni temu, po ujrzeniu go na jednym z filmów MKBHD. Nie zastanawiałem się nawet chwili, bo właśnie czegoś takiego było mi trzeba.

CHAFON Multi USB Cable ma:

  • 1 x USB-A podłączany do źródła zasilania;
  • 2 x micro USB;
  • 1 x Lightning;
  • 1 x USB-C;
  • 1 x mini USB.

Mnie ostatnie złącze akurat potrzebne nie jest, ale zdaje się, że porty mini USB stosowane były chociażby w starszych kamerkach GoPro, więc jego obecność uznaję za plus. Lepiej mieć dodatkowe złącze niż go nie mieć.

Różne urządzenia można ładować pojedynczo lub jednocześnie

Kabel pozwala na podłączenie jednocześnie nawet 5 urządzeń do jednego portu USB. Wszystkie są ładowane w tym samym czasie, choć oczywiście prędkość ładowania spada.

Obraz

Na tym akurat specjalnie mi nie zależało. Najważniejsze jest dla mnie to, że mogę wrzucić jedno małe akcesorium do plecaka i mieć spokojną głowę, że naładuję praktycznie wszystkie najważniejsze dla mnie urządzenia mobilne.

Niestety przewód nie obsługuje transferu danych

To chyba największa wada tego akcesorium. Niestety służy ono wyłącznie do ładowania i nie można go wykorzystać do przesyłania danych. Szkoda, bo gdybym mógł tym przewodem jeszcze zgrywać zdjęcia z aparatu, w ogóle byłbym wniebowzięty.

Pozostałe wady? Przewód nie wspiera szybkiego ładowania i nie jest w stanie udźwignąć większych sprzętów (np. MacBooka).

Jakość wykonania jest bardzo dobra

Poszczególne przewody są solidnie ogumione i płaskie, więc się nie plączą. Jednocześnie są na tyle elastyczne, że da się je złożyć wpół i schować do kieszeni.

Obraz

Za wadę uznana może zostać długość pojedynczych kabli, która wynosi niespełna 8 cm. Trochę utrudnia to ładowanie, a przede wszystkim korzystanie z urządzeń podczas ładowania, ale dzięki temu całość zajmuje niewiele miejsca.

Mimo wszystko polecam

CHAFON Multi USB Cable to bardzo praktyczne i pomysłowe akcesorium. A przy tym jego cena nie jest przesadnie wygórowana. Na Amazonie zapłaciłem raptem 8,99 dol., czyli nieco ponad 30 zł. Pojedyncze przewody kosztują często więcej.

Jako jednak, że towar wysyłany jest z USA, prawie drugie tyle trzeba zapłacić za wysyłkę. Najlepiej więc albo od razu zamówić kilka sztuk dla siebie i rodziny, albo dokupić coś jeszcze.

Mnie udało się kupić wersję różnokolorową, co ułatwia odnalezienie odpowiednich przewodów. Niestety w tym momencie na Amazonie widzę tylko czarne, ale to samo akcesorium - oraz alternatywy innych firm - można także znaleźć w innych sklepach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)