Chameleon Launcher - najlepszy launcher dla tabletów teraz z widżetami [wideo]

Chameleon Launcher (fot. engadget.com)
Chameleon Launcher (fot. engadget.com)
Miron Nurski

18.10.2012 09:30, aktual.: 18.10.2012 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie projekt Chameleon Launcher, o którym głośno było kilka miesięcy temu? Okazuje się, że jego twórcy nie śpią i właśnie wydali znaczącą aktualizację swojego dzieła.

Launchery to jedna z największych zalet Androida - za ich pomocą można jednym kliknięciem zupełnie zmienić interfejs urządzenia. Do tej pory brakowało aplikacji tego typu, które byłyby dedykowane tabletom. Deficyt ten postanowili wykorzystać twórcy Chameleon Launchera. Projekt w krótkim czasie podbił serca użytkowników serwisu Kickstarter, którzy postanowili sfinansować jego rozwój. Kilka miesięcy później Chameleon Launcher trafił do Google Play, a po wczorajszej aktualizacji został wzbogacony o długo wyczekiwane natywne widżety.

[solr id="komorkomania-pl-132698" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5229,appshaker-komorkomania-30-kultowy-rayman-darmowy-real-football-2013-wiesz-co-jesz-i-inne" _mphoto="app30-132698-270x145-b230a2642ff.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2836[/block]

Od teraz z poziomu ekranów głównych użytkownicy będą mieli łatwy dostęp m.in. do Kalendarza Google, czytnika RSS, Facebooka, Twittera, Google+ oraz YouTube'a. Oczywiście widżetów umożliwiających przeglądanie tych serwisów w Google Play nigdy nie brakowało, ale te oferowane przez twórców Chameleon Launchera mają nad nimi jedną znaczącą przewagę - idealnie komponują się z samym launcherem, nie tylko wizualnie, ale i funkcjonalnie. Rozmiar wszystkich widżetów da się dowolnie zmieniać, wyświetlane na nich treści - scrollować, a całość wygląda elegancko i spójnie.

Krótką prezentację możliwości Chameleon Launchera możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Chameleon Launcher v1.1 Sneak Peek

To, co wyróżnia ten produkt od innych aplikacji tego typu, to z z całą pewnością niekonwencjonalny i ładny wygląd. Ponadto wszystkie elementy wyświetlane na ekranie wykorzystują potencjał wielkiego ekranu i idealnie go wypełniają, czego nie można powiedzieć choćby o standardowym launcherze Androida 4.x, w którym ikony i widżety ściśnięte są na środku ekranu. Chameleon Launcher potrafi również zmieniać się jak kameleon i wykorzystując wbudowany GPS i moduł Wi-Fi dostosowuje się do miejsca, w którym znajduje się jego właściciel wyświetlając pulpit, który może być mu w danej chwili potrzebny.

Jeśli Chameleon Launcher przypadł Wam do gustu, to mam dla Was dwie wiadomości: dobra jest taka, że możecie go pobrać z Google Play na tablety już teraz, a zła, że kosztuje niemało, bo prawie 32 zł. Czy warto? Na to pytanie każdy będzie musiał odpowiedzieć sobie sam, ale moim zdaniem żaden wydatek w Google Play nie jest tak uzasadniony jak zakup dobrego launchera. Jest to bowiem aplikacja, której używamy w smartfonach i tabletach tak naprawdę przez cały czas.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)