Chcesz obsługiwać ekran dotykowy w rękawiczkach? Nic prostszego...

Chcesz obsługiwać ekran dotykowy w rękawiczkach? Nic prostszego...

Rękawiczki pojemnościowe
Rękawiczki pojemnościowe
Źródło zdjęć: © ceneo.pl
Marcin Opierowiec
06.12.2013 14:10, aktualizacja: 06.12.2013 15:10

Ostatnimi dniami zima zawitała już u nas na dobre, temperatura coraz niższa, pojawia się zatem coroczny problem: jak używać telefonu/ tabletu na dworze i nie odmrozić sobie dłoni? Okazuje się, że jest to całkiem proste i jak najbardziej wykonalne.

W tym roku bardzo popularny model- Samsung Galaxy S4 wniósł ciekawą funkcję polegającą na wzmocnieniu czujników dotykowych, dzięki czemu możemy korzystać z telefonu w rękawiczkach. Z pewnością użytkownicy tego smartfona od niedawna mogą faktycznie zauważać jej przydatność. Jednak flagowiec Samsunga, to dość drogi gadżet, tak więc sprawdźmy jakie są tańsze metody cieszenia się taką możliwością.

RĘKAWICZKI PRZEWODZĄCE

Jest to chyba najlepsza metoda, jaką można zastosować, w celu obsługi ekranu dotykowego w rękawiczkach. Nadają się one idealnie do korzystania ze smartfona na dworze, ale również zapewniają odpowiednią temperaturę dłoni i dobrą oddychalność. Ich działanie polega na tym, iż na samych końcówkach posiadają specjalny materiał przewodzący, który sprawia, iż ekran dotykowy odczytuje komendy w taki sam sposób jakbyśmy obsługiwali go gołą ręką, tudzież poprzez specjalny rysik pojemnościowy. Do tego rękawiczki te są bardzo estetyczne i z wyglądu nie wyróżniają się niemal w żaden sposób, od tych które nosisz w zimowe dni. Koszt takich rękawiczek wynosi od 50zł w zwyż.

Rękawiczki do obsługi ekranu dotykowego
Rękawiczki do obsługi ekranu dotykowego© pablik.pl

PŁYN DO RĘKAWICZEK

Kolejną możliwością jaką mamy do wyboru jest zakup specjalnego płynu do rękawiczek. Całość "zabiegu" polega na spryskaniu rękawiczek tym płynem i pozostawieniu ich do wyschnięcia. Cena niestety nie należy do najniższych, gdyż jest to około 60 złotych, natomiast należy pamiętać, że możemy go użyć do wielu rękawiczek, a więc za te ok. 60zł cała rodzina może mieć przystosowane rękawiczki do obsługi swoich smartfonów, co za te pieniądze jest niewykonalne w przypadku kupna specjalnych rękawiczek.

Płyn do rękawiczek
Płyn do rękawiczek© wykop.pl

RYSIK POJEMNOŚCIOWY

Ostatnią, równie ciekawą propozycją jest poprostu kupno specjalnego rysika do ekranów pojemnościowych. To zdecydowanie najtańsza opcja, gdyż owe rysiki jesteśmy w stanie nabyć nawet za około 10/15zł. A mogą być dobrą alternatywą do wyżej opisanych metod. Taki rysik moglibyśmy mieć zawsze przy sobie- w kieszeni obok smartfona. Nie stanowiłoby to większego problemu w trakcie korzystania, gdyż wraz ze smartfonem wyciągalibyśmy rysik i wygodnie i precyzyjnie cieszyli się zasobami naszego telefonu bez konieczności zdejmowania rękawiczek.

Rysik pojemnościowy
Rysik pojemnościowy© okazje.info.pl

PODSUMOWUJĄC

Jak widzimy zima nie wyklucza ciepłych dłoni i pisania smsów na dworze. Przedstawione metody na pewno zadbają o nasz komfort. Która z nich jest najlepsza? Trudno na to pytanie odpowiedzieć. Wszystko zależy tak na prawdę od nas i od tego, ile chcemy przeznaczyć na ten cel środków.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)