Jak zablokować komuś telefon Xiaomi? Wystarczy wysłać mu tę tapetę

Jak zablokować komuś telefon Xiaomi? Wystarczy wysłać mu tę tapetę

Uceglony telefon po ustawieniu wadliwej tapety
Uceglony telefon po ustawieniu wadliwej tapety
Źródło zdjęć: © reddit.com
Patryk Korzeniecki
16.12.2019 15:48, aktualizacja: 16.12.2019 16:48

Dziwnych błędów ciąg dalszy. Niedawno pisałem o błędzie w iOS pozwalającym na zablokowanie iPhone'a w pobliżu. Okazało się, że Xiaomi też ma podatność, i to jeszcze dziwniejszą. W tym przypadku wystarczy odpowiednia tapeta.

Tapeta to jeden z najstarszych elementów interfejsu. Pełni funkcję czysto dekoracyjną - ma upiększać urządzenie, choć może też służyć do personalizacji smartfona lub odróżnienia go od miliona innych urządzeń.

Okazuje się jednak, że zmiana tapety może... zaszkodzić.

Tapeta na Xiaomi zablokuje Ci telefon

Użytkownik Reddita zaalarmował internet o dziwnym przypadku związanym z telefonem Xiaomi Mi 9. Przyznam, że pierwszy raz widzę coś podobnego.

Oto winowajca całego zamieszania
Oto winowajca całego zamieszania© reddit.com

Wygląda na to, że jest pewna tapeta, której ustawienie w telefonie powoduje awarię systemu. Po jej ustawieniu ekran włącza się i wyłącza w jednosekundowych interwałach. W międzyczasie dwa razy wibruje. Po piątym lub szóstym mignięciu wyświetlacza pokazuje się menu recovery z trzema opcjami: "Reboot", "Wipe Data", "Contact Mi Assistant". Okazuje się, że zwykły restart nie pomaga. Wymagane jest wyczyszczenie danych.

Użytkownikom udało się wywołać błąd też na innym modelu marki - Xiaomi Mi 9T Pro.

Oczywiście odradzam testowania błędu jeśli nie chcesz skończyć z uceglonym telefonem. Tym bardziej, że nie wiadomo do końca, dlaczego ten obrazek powoduje wysypanie się systemu. Część osób szuka winy w ekranie AMOLED, a część podejrzewa, że w tapecie może być zawarty jest jakiś szkodliwy kod. Możliwe też, że błąd istnieje w samym MIUI. Sam się zastanawiam, co może być przyczyną, jednak na tą chwilę mogę tylko gdybać. Z niecierpliwością czekam na dalsze informacje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)