Chcesz zagrać w Cyberpunka 2077 na telefonie? Opcje masz dwie

Chcesz zagrać w Cyberpunka 2077 na telefonie? Opcje masz dwie

Chcesz zagrać w Cyberpunka 2077 na telefonie? Opcje masz dwie
Miron Nurski
10.12.2020 12:45, aktualizacja: 10.12.2020 14:44

Żyjemy w pięknych czasach. Już w dniu premiery Cyberpunka 2077 na liście kompatybilnych platform widnieją dwie usługi chmurowe, które pozwalają ograć najnowszą produkcję CD Projekt RED na smartfonie czy starym laptopie.

Sam zdecydowałem się na chmurę, bo ta przebija moje PlayStaton 4 zarówno cenowo, jak i graficznie. A i perspektywa ogrywania tytułu niemal gdziekolwiek i na czymkolwiek jest kusząca.

Poniżej wyszczególniłem dostępne opcje oraz różnice między nimi.

Cyberpunk 2077 na telefonie - opcja nr 1: Stadia

Premiera Cyberpunka 2077 idealnie pokryła się z debiutem Stadii w Polsce. Akurat trwa promocja, w ramach której Google daje 40 zł zniżki na zakup pierwszej gry. Wystarczy skorzystać z darmowego okresu próbnego Stadii Pro.

Cyberpunk 2077 na Stadię kosztuje 199 zł, ale - z uwzględnieniem zniżki - robi się z tego 159 zł. To bodaj najniższa cena w kraju; wydanie pecetowe kosztuje 199 zł, a konsolowe aż 289 zł.

Cyberpunk 2077 na Stadii
Cyberpunk 2077 na Stadii

Po zakupie gry można grać w nią bezpłatnie w 1080p i 60 kl/s na dowolnym kompatybilnym urządzeniu w każdym miejscu z dostępem do dobrej jakości łącza. Użytkownicy opcjonalnego abonamentu Pro (39 zł miesięcznie) dostają wsparcie dla rozdzielczości 4K, HDR-u oraz dźwięku przestrzennego 5.1.

Stadia kompatybilna jest z Androidem, komputerami z przeglądarką Chrome oraz Chromecastem Ultra. Google pracuje już jednak nad przeglądarkową wersją na iOS.

Cyberpunk 2077 na telefonie - opcja nr 2: GeForce NOW

Ta usługa działa na innej zasadzie niż Stadia. Nvidia za pośrednictwem chmury udostępnia po prostu platformę sprzętową, która pozwala na uruchamianie gier zakupionych w innych źródłach.

Korzystając z GeForce NOW można odpalić Cyberpunka 2077 kupionego w sklepie GOG Galaxy lub Steam. W obu gra kosztuje 199 zł, czyli tyle samo, co na Stadii bez promocji.

Cyberpunk 2077 w GeForce NOW
Cyberpunk 2077 w GeForce NOW

GeForce NOW jest dostępny w wersji darmowej i płatnej (25 zł/miesiąc). Pierwsza ma ograniczenia: przed każdą rozgrywką trzeba "stać" w wirtualnej kolejce do serwera, a każda sesja może trwać tylko godzinę. Abonament płatny znosi te limity, a do tego dokłada wsparcie dla technologii RTX.

Obraz

Chmura Nvidii jest kompatybilna ze smartfonami z Androidem, a od niedawna także z iPhone'ami, a także komputerami z Windowsem, macOS-em oraz telewizorami z Androidem TV.

Którą chmurę wybrać?

Przed upewnieniem się, że dana usługa działa dobrze na konkretnym urządzeniu i łączu - żadną. Cyberpunk 2077 to gra na dziesiątki, jeśli nie setki godzin, więc wcześniej należy sprawdzić, czy gry są wolne od przycinek i opóźnień.

Jeśli testy macie za sobą, pora rozważyć za i przeciw.

Stadia jest w mojej ocenie wygodniejsza w obsłudze. Wszystkie gry kupuje się za pośrednictwem konta Google i można ogrywać je bezpłatnie bez żadnych limitów czasowych. Ponadto w promocyjnej ofercie Cyberpunka 2077 można kupić bodaj najtaniej w Polsce. Niestety gry zakupione na Stadii są jednak dostępne tylko na Stadii.

GeForce NOW - w przeciwieństwie do Stadii - daje ten komfort, że zakupione gry dostępne są także poza chmurą. Ponadto usługa Nvidii bazuje na mocniejszym sprzęcie, dzięki czemu tylko ona oferuje Cyberpunka 2077 z ray tracingiem. Limity w darmowej wersji mogą się jednak okazać zbyt uciążliwe, więc trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później trzeba będzie odpalić abonament.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)