Chciałbyś zmienić coś w "Grze o tron"? Te gry ci to umożliwią

"Game of Thrones"
"Game of Thrones"
Źródło zdjęć: © HBO
Mateusz Żołyniak

16.04.2019 14:01, aktual.: 21.04.2019 16:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Gra o tron" wróciła z finałowym sezonem, co z pewnością cieszy fanów świata wykreowanego przez George'a R.R. Martina. Nie brakuje jednak osób, które chciałyby zmienić coś w popularnym serialu lub powieściach. Taką opcję dają gry mobilne osadzone w świecie "Gry o tron".

Uważacie, że jeden z domów Westeros niezasłużenie zniknął lub odgrywa mniejszą rolę niż powinien? A może podjęlibyście odmienne decyzje niż bohaterowie cyklu "Pieśń lodu i ognia" czy jego ekranizacji? Nie jest to problemem, bo do popularnego świata fantasy przenieść się można za pomocą smartfonów.

Oto trzy gry mobilne dla fanów "Gry o tron", dzięki którym można samodzielnie decydować o losach bohaterów i ich domów.

"Game of Thrones"

Zacznę od "Game of Thrones: A Telltale Games Series", czyli pozycji będącej rozszerzeniem serialu HBO. W grze przedstawionych zostało sześć historii (każda jest osobnym epizodem) związanych z Domem Forrester. Gracze odgrywają je wcielając się w członków rodu.

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Ep 1: 'Iron From Ice' Launch Trailer

"Game of Thrones" ma charakterystyczną dla tytułów Telltale Games oprawę graficzną, a część postaci została żywcem przeniesiona z popularnego serialu. Plusem tytułu jest darmowy pierwszy epizod, który umożliwia zapoznanie się z grą bez konieczności wydawania pieniędzy.

"Game of Throne: A Telltale Games Series" można pobrać z:

"Game of Thrones: Conquest"

"Game of Thrones: Conquest" studia Warner Bros. Entertainment to z kolei strategia, w której kieruje się losami całych domów w walce o Tron z Tysiąca Mieczy. Jest to gra z gatunku RTS z elementami RPG, w której gracze rozbudowują własną twierdzę, a następnie podbijają kolejne miasta.

Game of Thrones: Conquest – Dragons are Here Trailer, Android

W "Game of Thrones: Conquest" jest ponad 100 strategicznych punktów do podbicia, ale nie brakuje też klimatycznych elementów, w tym zawiązywania nietrwałych sojuszów czy obrony przed nieumarłymi. Całość ubarwiają walki między graczami (PvP).

"Game of Thrones: Conquest" można pobrać z:

"Reigns: Game of Thrones"

Na koniec wspomnę jeszcze najnowszym tytule dla fanów świata Martina, czyli "Reigns: Game of Thrones". Jest to modyfikowana wersja elektronicznej karcianki, którą stworzyły firmy Nerial i Devolver Digital. Przedstawia ona alternatywą wizję wydarzeń znanych z książek i serialu.

Reigns: Game Of Thrones - Animated Trailer

Rozgrywkę oparto na karta wydarzeń, które determinują kolejne ruchy graczy. Całość oprawiona jest interesującą oprawą audiowizualną, a mnogość ścieżek do wyboru zachęca do kilkukrotnego sięgania po tytuł, który standardowo wyceniony jest na ok. 15 zł.

"Reigns: Game of Thrones" można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)