W samochodach Chevroleta smartfony będą miały bezprzewodową ładowarkę oraz... własną klimatyzację

System chłodzący i ładujący smartfona
System chłodzący i ładujący smartfona
Źródło zdjęć: © Chovrolet
Konrad Błaszak

03.07.2015 08:26, aktual.: 03.07.2015 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Problemy ze zbyt wysoką temperaturą to nie tylko przypadłość smartfonów ze Snapdragonem 810. Wiele urządzeń po dłuższym graniu czy ładowaniu nagrzewa się, a jeśli na dodatek warunki są niesprzyjające (np. upały), to telefony szybko zmieniają się w małe piecyki. Chevrolet zdaje sobie z tego sprawę i niektóre samochody będą wyposażone w specjalną klimatyzację oraz ładowanie bezprzewodowe.

Jeśli kiedykolwiek jechaliście dłużej samochodem w okresie wakacyjnym oraz korzystaliście jednocześnie ze smartfona to na pewno wiecie jak szybko może on się on stać niepożądanym grzejnikiem. Oczywiście problem nie dotyczy posiadaczy urządzeń ze Snapdragonem 810, ponieważ one będą gorące nawet jeżdżąc w największe mrozy... cabrio.

Pasażerowie mogą oczywiście odłożyć urządzenie i zaczekać, aż się schłodzi, ale kierowca czasem potrzebuje nawigacji lub chce po prostu posłuchać z niego muzyki. Wtedy ryzykuje tym, że telefon będzie naprawdę gorący i w drastycznych przypadkach może ulec uszkodzeniu. Wie o tym Chevrolet i nawet ma już rozwiązanie tego problemu.

Jak widać, jest ono bardzo proste, ponieważ wybrane samochody tej marki z przyszłego roku (Impala, Volt, Malibu oraz Cruze) zostaną wyposażone w specjalne miejsce, gdzie bezprzewodowo będzie można naładować smartfona, żeby zapobiec jego przegrzaniu znajdzie się tam specjalna dmuchawa podłączona do samochodowej klimatyzacji. Technologia ta nazywa się "Active Phone Cooling".

Wielu osobom to rozwiązanie może wydawać się dziwne, ale ja chętnie zobaczyłbym coś takiego w swoim przyszłym samochodzie. Nie dość, że miałbym idealne miejsce do trzymania telefonu (w niektórych autach jest z tym duży problem), to jeszcze ładowałby się on podczas jazdy, a ja nie musiałbym martwić się o jego temperaturę.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Kilkukrotnie już zdarzyły mi się takie sytuacje, że musiałem sprawdzać coś w nawigacji, ale uniemożliwiała mi to zbyt wysoka temperatura w samochodzie, przez którą smartfon odmawiał posłuszeństwa. Są to oczywiście problemy pierwszego świata, ale takie sytuacje potrafią być bardzo frustrujące. Dlatego z chęcią będę śledzić, czy inni producenci smartfonów będą chcieli wykorzystać tę technologię w swoich samochodach.

A jeśli macie smartfona ze Snapdragonem 810 to Chevrolet wydaje się być idealnym dopełnieniem kompletu...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)