Chińczycy mają nowy pomysł na świetnej jakości (i tanie) obudowy

Chińczycy mają nowy pomysł na świetnej jakości (i tanie) obudowy
11.03.2014 13:10
ZTE Grand S EXT
ZTE Grand S EXT
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Chińskie smartfony zwykle kojarzą się z kiepskiej jakości obudowami i tandetnymi materiałami. Pojawia się jednak coraz więcej wyjątków, które przeczą tej regule.

Chińskie firmy z roku na rok robią coraz lepsze urządzenia. Nie chodzi tylko o ich coraz bardziej konkurencyjną specyfikację względem produktów Samsunga, Sony czy LG, ale również o coraz lepszą jakość wykonania. Przykłady to Huawei Ascend P6, który wzorowany był na iPhone'ach, czy topowe modele Oppo i Vivo, chwalone za solidne konstrukcje.

W tyle nie ma zamiaru pozostać ZTE. Firma wydała już co prawda kilka telefonów zamkniętych w aluminiowych obudowach, ale teraz chce pójść o krok dalej. Chińczycy planują skorzystać z Nano Molding Technology (NMT), która ma im umożliwić przygotowanie dobrych jakościowo i tanich obudów, a przynajmniej tak sugerują dane pochodzące z katalogu Red-Dot 21.

Za skrótem NMT kryje się wytwarzanie konstrukcji unibody z metalu i tworzywa sztucznego. Materiały mają być ze sobą nierozerwalnie połączone (metal wtopiony w plastik). Tak wykonana obudowa będzie lekka i jednocześnie wytrzymała. Dzięki konstrukcjom NMT sprzęt będzie wyglądał jak urządzenia zrobione w całości z dobrej jakości aluminium, ale koszty wytworzenia samej obudowy będą niższe.

Render przedstawiający ZTE Grands S EXT
Render przedstawiający ZTE Grands S EXT

Pierwszym telefonem wyposażonym w taką obudową będzie ZTE Grand S EXT. Będzie to zapewne zwiastun nowej serii topowych urządzeń chińskiej firmy, ale na razie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się jego oficjalnej prezentacji. Także nazwa urządzenia nie jest potwierdzona (Grand S EXT może być nazwą kodową).

Nowy sprzęt ZTE na pewno nie będzie przełomem na rynku. Cieszy mnie jednak, że Chińczycy szukają sposobu na poprawienie jakości wykonania swoich komórek. Tym bardziej że teoretycznie Nano Molding Technology nie powinno spowodować wzrostu cen smartfonów. Mam więc nadzieję, że zapowiedzi ZTE się potwierdzą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)