Chrome 79 kasuje dane. Google wstrzymuje aktualizację

Chrome 79 kasuje dane. Google wstrzymuje aktualizację

Lightspring / Shutterstock.com
Lightspring / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
16.12.2019 10:16, aktualizacja: 16.12.2019 11:16

Chrome 79 to była jedna z najbardziej nieudanych aktualizacji w historii przeglądarki. Tak namieszała w systemie, że Google musiał ją wycofać.

Niedawno pisałem o aktualizacji Google Chrome 79. Wprowadzała ona m.in. możliwość sprawdzenia, czy nasze hasła brały udział w wycieku.

Niestety, z powodu fatalnego błędu aktualizacja musiała zostać wycofana.

Google Chrome 79 może skasować dane innych aplikacji

Użytkownicy na stronie Chromium zaczęli donosić o utracie danych aplikacji, która wystąpiła po zainstalowaniu najnowszego Chrome'a. Jak do tego doszło?

Google Chrome funkcjonuje nie tylko jako przeglądarka, ale także jako WebView - komponent odpowiadający za za wyświetlanie stron internetowych w aplikacjach zewnętrznych. Jeśli program nie ma własnego silnika obsługującego strony internetowe, to używa właśnie WebView.

Dzmitrock / Shutterstock.com
Dzmitrock / Shutterstock.com

Jedną ze zmian w Chrome 79 była zmiana lokalizacji, w której przechowywane są dane witryn. Przyczyną błędu była nieprawidłowa migracja danych. Wprawdzie dane są dalej obecne na urządzeniu, jednak z powodu błędnego przeniesienia nie ma już do nich dostępu.

Błąd dotyczył tylko aplikacji działających w oparciu o wymieniony komponent i napsuł krwi nie tylko zwykłym użytkownikom, ale także deweloperom. Na szczęście dane online są bezpieczne.

Google pracuje nad rozwiązaniem

Firma Google opracowała dwa sposoby na naprawienie błędu:

  • kontynuacja migracji i przeniesienie brakujących plików w ich nowe lokalizacje,
  • cofnięcie zmian i przywrócenie plików do poprzednich miejsc.

Korporacja zapewnia, że w najbliższym czasie poinformuje, którą opcję zastosuje. Na tą chwilę Google cofnęło aktualizację, więc nie ma się czego bać. Chyba że zdążyliście zaktualizować przeglądarkę. Wtedy musicie czekać na poprawkę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)