Chwyć mocno za kierownicę i... pisz SMS-y. StartTalking w Android Markecie

Strona głównaChwyć mocno za kierownicę i... pisz SMS-y. StartTalking w Android Markecie
30.09.2010 18:48
starttalking
starttalking
Krzysztof Laber
Krzysztof Laber

W Android Markecie pojawiła się nowa, darmowa aplikacja pozwalająca na dyktowanie wiadomości SMS. Została ona stworzona z myślą o kierowcach i jako taka do swojej obsługi nie wymaga kontaktu ręki z telefonem.

Aplikacja działa w tle, o czym informuje stosowna ikonka na pasku powiadomień, i nasłuchuje hasła mającego ją uruchomić. Potem wystarczy już tylko wywołać kontakt, do którego ma być wysłana wiadomość, i można zacząć dyktowanie.

Jest jednak jedno ale: aplikacja obecnie obsługuje jedynie język angielski i mimo, że wznosiłem się na wyżyny moich lingwistycznych umiejętności, aplikacja miała kłopoty ze zrozumieniem wypowiadanych słów.

Co prawda wyszukiwarka głosowa Google'a bardzo dobrze rozpoznaje język polski, ale spora w tym zasługa oddanej społeczności tworzącej reguły polskiej wymowy dla programu. Mam wątpliwości, czy twórcom StartTalkin udałoby się zaangażować społeczność do współpracy nad innymi wersjami językowymi programu. A szkoda, bo sprawnie działający program tego typu mógłby być sporym ułatwieniem dla kierowców - i nie tylko.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)