Ciąg dalszy problemów finansowych HTC. Nadzieja w tańszych smartfonach?

Ciąg dalszy problemów finansowych HTC. Nadzieja w tańszych smartfonach?11.02.2014 00:41
Ciąg dalszy problemów finansowych HTC. Nadzieja w tańszych smartfonach?

HTC pochwaliło się wynikami finansowymi za ostatni kwartał 2013 roku. Tradycyjnie nie są one zachwycające.

Od października do grudnia ubiegłego roku HTC wypracowało przychód w wysokości 1,42 miliarda dolarów. Jest to wynik aż o 28% gorszy od tego, który udało się uzyskać w analogicznym okresie roku wcześniejszego (1,98 miliarda dolarów). Warto zaznaczyć, że już tamten wynik uznawany był za fatalny.

Zysk netto w czwartym kwartale wyniósł jedynie 10,3 miliona dolarów. Ostatni okres rozliczeniowy firma zakończyła zatem nad kreską, ale jest to w zasadzie wartość symboliczna i koncern nie ma powodów do zadowolenia. Zwłaszcza że ten niewielki zysk udało się wypracować wyłącznie dzięki odsprzedaniu udziałów w firmie Beats Audio.

Przedstawiciele HTC uspokajają inwestorów, twierdząc, że w tym roku będzie zdecydowanie lepiej, bo znaleźli klucz do sukcesu. Ma nim być skupienie się na smartfonach ze średniej półki cenowej. Pewnie wielu z Was doświadczyło właśnie déjà vu, bo coś takiego słyszymy nie pierwszy raz. W ubiegłym roku Tajwańczycy wprowadzili co prawda na rynek kilka interesujących średniaków (chociażby HTC One mini i Desire 500), ale oferta w dalszym ciągu była zdecydowanie zbyt mało zróżnicowana. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za to, że zmieni się to w ciągu nadchodzących miesięcy.

To wszystko nie oznacza oczywiście, że koncern ma zamiar zaniedbać wyższą półkę cenową, bo prace nad następcą modelu HTC One idą pełną parą, a producent wiąże z nim spore nadzieje.

Nie da się ukryć, że HTC ma na swoim koncie "kilka" złych decyzji, ale mimo wszystko przykro jest patrzeć na coraz gorsze wyniki finansowe. Tajwański producent robi bardzo dobry sprzęt i jest niestety niechlubnym dowodem na to, że w dzisiejszych czasach dobry produkt nie wystarczy, by odnieść sukces.

Źródło: HTC via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)