Ciekawe wieści z Gameloftu

Ciekawe wieści z Gameloftu

Ciekawe wieści z Gameloftu
Zbyszek Kowal
05.09.2012 05:54, aktualizacja: 05.09.2012 07:54

Kiedy jedna z największych firm na rynku gier mobilnych publikuje swoje wyniki finansowe, warto się tym zainteresować. Z marketingowego bełkotu można bowiem wyłowić ciekawe informacje. Czym zaskoczy nas Gameloft w 2012 roku?

Zanim porozmawiamy o konkretach, zerknijcie na zestawienie finansowe. Zgodnie z informacją prasową Gameloft zarobił w pierwszej połowie 2012 ponad 92 mln euro. Do końca roku obrót powinien wzrosnąć do 205 mln. Zwykle druga część roku jest bardziej owocna, więc zakładany wynik jest możliwy do osiągnięcia.

To pierwszy rok, w którym smartfony i tablety wygenerowały połowę wspomnianej wyżej sumy. W ubiegłym roku przychody z tej części działalności Gameloftu były niższe o 119%. 60% przychodów z gier na smartfony i tablety to aplikacje wydane w modelu freemium.

Gameloft pochwalił się również akcjonariuszom, że do końca roku planuje wydać aż 20 tytułów! Trzeba przyznać, że to ambitne założenie. Wśród gier, których można się spodziewać, wymieniono dobrze Wam już znane Heroes of Order & Chaos, Wild Blood oraz niezapowiadany do tej pory Modern Combat 4!

Wygląda więc na to, że francuski producent, którego studia znajdują się na całym świecie (ostatnio zamknięto dział QA w Chinach), szykuje się do poważnej ofensywy w końcówce roku. Dla graczy to oczywiście świetne informacje. Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie zagram w kolejną część MC.

Źródło: DroidGamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)