Ciśnieniomierz, pulsometr, termometr - wyposażenie nowego flagowca? Nie, to etui!

Ciśnieniomierz, pulsometr, termometr - wyposażenie nowego flagowca? Nie, to etui!
07.03.2014 15:05
Wello
Wello

Jeśli uważacie, że obecny w Galaxy S5 czujnik tętna to zbędny dodatek, ciekawe co powiecie o etui do iPhone'a, które uzbrojone jest w jeszcze większy zestaw sensorów.

Mowa o opracowanym przez Hamisha Patela pokrowcu o nazwie Wello. Jego ścianki zostały naszpikowane czujnikami, dzięki którym wystarczy odpowiednio chwycić smartfona, by po kilku sekundach otrzymać szczegółowe dane na temat tętna, ciśnienia i zawartości tlenu we krwi oraz temperatury ciała. Specjalna aplikacja wyświetli także elektrokardiogram, a po wdmuchaniu powietrza w ulokowany na etui ustnik zbadane zostaną również płuca.

Podejrzewam, że to właśnie dwie ostatnie funkcje są tutaj kluczowe, bo cena tego gadżetu zapiera dech w piersiach, a w skrajnych przypadkach może nawet wywołać stan przedzawałowy. Mówimy o 610 zł. Z drugiej zaś strony w przypadku osób wymagających stałego monitorowania stanu zdrowia może być to bardzo uzasadniony wydatek. Dlatego też producent nie zamierza sprzedawać swojego akcesorium wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Europie; docelowo ma być ono dostępne głównie w krajach rozwijających się, gdzie mieszkańcy mają ograniczony dostęp do usług zdrowotnych.

Wello
Wello

Samo etui zostało przygotowane z myślą o modelach iPhone 4S , 5 oraz 5S, jednak opracowana przez twórców aplikacja jest kompatybilna także z Androidem. Fani zielonego systemu - póki co - będą zatem musieli traktować Wello jako osobne urządzenie. No, chyba że używają Goophone'a i5S. Gadżet komunikuje się ze smartfonem poprzez technologię Bluetooth, a wbudowany akumulator ma pracować dwa miesiące na jednym ładowaniu.

Tak naprawdę jednak nie etui gra tutaj pierwsze skrzypce, gdyż wszystkie sensory ulokowano na wymiennej płytce wielkości karty kredytowej. Twórcy zapowiadają, że będzie ona licencjonowana, więc w swoich pokrowcach wykorzystywać ją będą mogli także inni producenci.

Jeśli jesteście zainteresowani tym akcesorium, z pewnością ucieszy Was wiadomość, że producent wystartował już z przedsprzedażą i oferuje wysyłkę także do Polski. Cena to - jak już wspomniałem - 610 zł, a zamówienia możecie składać tutaj.

Zachęcam również do obejrzenia wideo promocyjnego.

Źródło: Azoi via Engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)