Civilization Revolution 2 zadebiutowało w App Store!

Civilization Revolution 2 zadebiutowało w App Store!

Civilization Revolution 2 zadebiutowało w App Store!
Zbigniew Kowal
02.07.2014 16:23, aktualizacja: 03.07.2014 11:03

Mam doskonałą wiadomość dla miłośników gier brandowanych nazwiskiem Sida Meiera. Sequel gry Civilization Revolution na urządzenia mobilne właśnie pojawił się na rynku nakładem 2K Games. Przy okazji premiery twórcy pochwalili się filmikiem ukazującym, co nowego wprowadzono względem części pierwszej.

Cywilizację albo się kocha, albo nienawidzi. Jednym gra podoba się tak bardzo, że potrafią godzinami rozwijać swoją cywilizację, od epoki kamienia aż po eksplorację kosmosu. Dla innych jest to nudna gra strategiczno-ekonomiczna, w której za mało się dzieje. Jeżeli należycie do tej pierwszej grupy, to z pewnością ucieszy Was wiadomość, że od dzisiaj w sklepie Apple’a do kupienia jest Civilization Revolution 2.

Obraz

Civilization Revolution to port gry pod tym samym tytułem, który ukazał się jakiś czas temu na konsole stacjonarne i Nintendo DS. Nie jest to tak hardcorowa turówka jak klasyczna Cywilizacja, ale to nadal projekt, pod którym podpisuje się Sid Meier. Intuicyjny interfejs, bajkowa grafika i te same zasady rozwijania własnej cywilizacji. Nic się nie zmieniło pod tym względem. Naturalnie zadbano o możliwość obsługi aplikacji dotykiem.

Część druga, która właśnie pojawiła się w App Store, nie różni się znacząco od jedynki pod względem mechaniki. Gracz nadal wybiera jedną z dostępnych nacji. Do każdej z nich przypisany jest historyczny władca (np. Napoleon czy Lincoln). Zadania gracza to eksploracja, rozwój własnych miast oraz wojna. Gdzieś na końcu ścieżki rozwoju widać budowę statku kosmicznego i podbój wszechświata.

Obraz

Twórcy postanowili uatrakcyjnić silnik graficzny, który tym razem wykorzystuje możliwości najnowszych iPadów oraz iPhone'ów. Dorzucono kilka nowych jednostek, historycznych władców oraz kilka nowych technologii (laser, współczesna medycyna) do wynalezienia. Jest też kilka nowych budynków oraz cudów świata do zbudowania. Całość okraszona została trybem scenariuszy, który pozwala zmierzyć się z historycznymi wydarzeniami z dziejów ludzkości.

Jak przystało na dużą premierę, cena Civilization Revolution 2 jest wysoka. Fani gier strategicznych muszą przygotować się na wydatek aż 14 euro! Wersja dla Androida została wstępnie zapowiedziana, ale konkretnej daty jeszcze nie wyznaczono. Co ciekawe, 2K Games nie planuje opublikować sequela na innych platformach poza telefonami lub tabletami.

Civilization Revolution 2 Launch Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)