Clash of Clans - nastał czas bohaterów! [wideo]

Clash of Clans - nastał czas bohaterów! [wideo]

Clash of Clans - nastał czas bohaterów! [wideo]
Zbyszek Kowal
11.01.2013 08:00, aktualizacja: 11.01.2013 09:00

Pamiętacie grę, która w jeden dzień przynosi producentowi blisko pół miliona dolarów? Wygląda na to, że będzie generować kolejne zyski. Clash of Clans otrzymało bowiem aktualizację. Nie jest to zwykły update, do jakich przyzwyczaili nas producenci.

Pamiętacie grę, która w jeden dzień przynosi producentowi blisko pół miliona dolarów? Wygląda na to, że będzie generować kolejne zyski. Clash of Clans otrzymało bowiem aktualizację. Nie jest to zwykły update, do jakich przyzwyczaili nas producenci.

Clash of Clans to strategia sieciowa, która od wielu tygodni znajduje się w czołówce wszystkich rankingów w App Store. Miliony graczy codziennie odwiedza swoją wioskę, aby stawiać mury i budynki obronne. Inni z kolei inwestują w wojsko, które tę obronę ma sforsować. Dzisiaj ta niezobowiązująca rozgrywka zyskała nowy element strategiczny.

Najnowsza aktualizacja wprowadziła do gry parę bohaterów zwiększającą zdolności militarne gracza. Bohater bez problemu w pojedynkę rozwali większość obrony przeciwnika lub z powodzeniem przepędzi wrogie wojska. Co ciekawe, nawet gdy bohater padnie w walce, to nie zniknie jak pozostałe jednostki, tylko po jakimś czasie odrodzi się w wiosce.

Zdobycie bohatera nie będzie jednak proste. Najpierw gracz musi rozbudować główny budynek do poziomu 7 lub 8. Dzięki temu za milion sztuk eliksiru będzie można wybudować specjalne wiertło do wydobywania czarnego eliksiru. Za kolejne sześćset tysięcy należy wznieść magazyn do przechowywania nowej, czarnej substancji.

Gdy nowa infrastruktura do wydobywania i przechowywania czarnego eliksiru będzie gotowa, będzie można rekrutować bohaterów. Biorąc pod uwagę, że aktualizacja została udostępniona dopiero kilka godzin temu, pierwsze ataki przy użyciu bohaterów powinny pojawić się już podczas tego weekendu.

Producenci gry poprawili kilka błędów i dorzucili parę nowych rzeczy. Poniżej lista nowości:

  • można zbudować dwie kusze (X-Bows) na poziomie budynku głównego 9;
  • dwa nowe poziomy dla murów: Spikes of Pain oraz Flaming Magma;
  • na liście klanowej widać, kto wspiera sojuszników wojskiem, a kto miga się od tego obowiązku;
  • nowe osiągnięcie: przyjaciel w potrzebie (za wysyłanie wojska);
  • dodatkowy skarbiec i magazyn na eliksir po zbudowaniu budynku głównego 9;
  • baraki poziomu 8 tańsze o 30 procent;
  • obniżono zasięg i ilość strzał o 25 procent dla kuszy;
  • zimowa skórka znika z gry, a wraz z nią specjalny czar z mikołajem.

Trzeba przyznać, że fińskie studio się popisało. Zamiast odcinać kupony od swojego dzieła firma postawiła na rozwój, serwując update dla wszystkich fanów gry, w szczególności tych, którzy osiągnęli wysoki poziom.

[solr id="komorkomania-pl-141143" _url="http://komorkomania.pl/4760,polacy-robia-najlepsze-gry-na-smartfony" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-12-31--f8654c3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3330[/block]

Jeżeli nie mieliście okazji zagrać jeszcze w Clans of Clans, to serdecznie polecam dołączyć do zabawy. Aplikację można za darmo pobrać z App Store. Zaimplementowane mikrotranskacje nie są niezbędne do grania, chociaż wiele ułatwiają, w szczególności na starcie.

Źródło: PocketGamer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)