Clear z obsługą iCloud oraz całkowicie nowy Tumblr dla iOS-a

Clear z obsługą iCloud oraz całkowicie nowy Tumblr dla iOS‑a

Clear oraz Tumblr
Clear oraz Tumblr
Krystian Bezdzietny
09.11.2012 17:00, aktualizacja: 09.11.2012 18:00

Jeżeli na co dzień korzystasz z popularnej platformy blogowej Tumblr, a wpisy wrzucasz za pomocą mobilnej aplikacji na iOS, to pewnie już doskonale wiesz, że kilka dni temu aplikacja została zaktualizowana do wersji 3.2. Znaczącej aktualizacji doczekała się też ostatnio popularna aplikacja to-do - Clear.

Aplikacja Tumblr
Aplikacja Tumblr

Nowa odsłona Tumblra, to przede wszystkim całkowicie nowy interfejs. Deweloperzy postanowili napisać aplikację od nowa, modyfikując przy tym dotychczasowy wygląd panelu głównego aplikacji, a także wprowadzając sprytny system powiadomień. Ma on służyć ekspresowemu dostępowi do informacji na temat najnowszych zdarzeń, czyli  wyświetlać kiedy kto polubił jaki wpis, przedrukował go na własną stronę lub postanowił na niego odpowiedzieć.

[solr id="komorkomania-pl-135758" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5078,a-jednak-jest-microsoft-office-dla-androida-iphone-i-ipada" _mphoto="office-dla-androida-i-io-74e721b.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3000[/block]

Nowością w tej aplikacji jest też automatyczne wyświetlanie animacji GIF, które będą się ruszały bezpośrednio na ekranie głównym Tumblra. Wdrożono też kilka nowych gestów multitouch mających ułatwić nawigowanie po aplikacji, np. przewijanie w prawo ma skutkować powrotem do poprzedniej strony.

Nowy Tumblr dostępny jest bezpłatnie w App Store. Aplikacja ma spolszczony interfejs.

Clear

Jeśli robiłeś kiedykolwiek rozeznanie w App Store pod kątem aplikacji to-do, to z pewnością poznałeś pozycję o nazwie Clear. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu, którą cechuje niesamowity minimalizm oraz użyteczność. Została ona ostatnio zaktualizowana. Co ciekawe, wraz z jej nową wersją pojawiła się również odsłona Clear dla systemu OS X.

Aplikacja Clear
Aplikacja Clear

Nowa wersja Clear dla iOS wprowadza obsługę iCloud oraz możliwość synchronizacji notek między różnymi urządzeniami, co idealnie pokrywa się z wydaniem Cleara dla komputerowego systemu Apple'a. Oprócz tego wyposażono aplikację w nowy sposób przełączania między listami z zadaniami i wprowadzono kilka drobnych poprawek i optymalizacji.

[solr id="komorkomania-pl-135982" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5060,po-google-play-smartglass-i-sony-reader-laduja-w-sklepie-applea" _mphoto="img-2529-135982-174x168-218dbc01.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3001[/block]

A jeżeli zadania do wykonania masz zapisane gdzieś w notatniku, to wystarczy skopiować je do schowka podręcznego iOS-a, uruchomić Clear i potrząsnąć urządzeniem aby aplikacja automatycznie przetworzyła skopiowane bloczki tekstu w listę zadań.

Clear kosztuje w App Store 2 dolary i wymaga iOS-a 6. Wersję dla OS X można kupić za 7 dolarów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)