Clubhouse zaliczył gigantyczny wyciek? 3,8 miliardów numerów do kupienia na darknecie

Clubhouse zaliczył gigantyczny wyciek? 3,8 miliardów numerów do kupienia na darknecie

Clubhouse zaliczył gigantyczny wyciek? 3,8 miliardów numerów do kupienia na darknecie
Miron Nurski
26.07.2021 11:29, aktualizacja: 26.07.2021 13:29

Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych ostatnich miesięcy miał paść ofiarą hakerów. Jeśli doniesienia ekspertów od cyberbezpieczeństwa się potwierdzą, poszkodowanych można liczyć w miliardach.

Marc Ruef - zajmujący się bezpieczeństwem w sieci - zauważył, że na jednym z darknetowych forów pojawiła się oferta sprzedaży 3,8 miliarda numerów. Ich źródłem ma być Clubhouse.

Co jednak istotne, mowa nie tylko o numerach użytkowników Clubhouse'a. Aplikacja synchronizuje kontakty użytkowników, aby ułatwić nawiązanie połączenia z innymi osobami, które z niej korzystają. Jeśli więc znasz kogokolwiek, kto choć raz skorzystał z Clubhouse'a, twój numer także może znajdować się na liście.

Póki co nie ma 100-procentowej pewności, czy oferta sprzedaży numerów jest prawdziwa. Clubhouse na razie nie zabrał publicznie głosu w tej sprawie, ale można założyć, że się jej przygląda.

Czy wyciek 3,8 miliarda numerów jest w ogóle realny? W maju Clubhouse chwalił się, że z jego aplikacji korzysta 10 milionów osób tygodniowo, co dawałoby średnio 380 numerów na osobę. Sporo, ale skoro mowa o aktywnych użytkownikach, zarejestrowanych było najpewniej wielokrotnie więcej. A od maja ich liczba mogła mocno urosnąć, bo apka dopiero od niedawna dostępna jest na Androidzie.

Ofertę uwiarygadnia fakt, że jej twórca - w ramach potwierdzenia wycieku - opublikował bazę 83,5 mln numerów z Japonii.

Baza ma zostać wylicytowana do 4 września. Clubhouse ma więc sporo czasu na reakcję.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)