Co się wspiera? #3
Po chwilowym postoju, czas na kolejny odcinek crowdfundingowego cyklu. Tym razem z dedykacją dla wszystkich, którzy mają problem z gubieniem różnych rzeczy: kluczy, zwierzą, a nawet... dzieci. Dziś słów kilka o lokalizatorach.
LoccaMini & LoccaPhone: the world's smallest and most sophisticated locators
Locca! to infrastruktura, której podstawą są dwa urządzenia – LoccaMini i LoccaPhone.
Każde z tych urządzeń jest dedykowane innym celom. LoccaMini według pomysłodawców jest idealne jako akcesorium dla zwierząt, rowerów, walizek i innych podobnych rzeczy. LoccaPhone natomiast sprawdzi się w samochodach i pomoże w opiece nad małymi dziećmi i starszymi osobami.
W przypadku LoccaPhone bardzo ważną funkcją jest możliwość nagłego wezwania pomocy dzięki Emergency Dial. Poza tym między urządzeniami nie ma zbyt wielu różnic.
Żeby móc używać lokalizatorów Locca! wystarczą 3 proste kroki:
- Aktywacja
- Połączenie :)
- Lokalizacja
Integralną częścią systemu jest aplikacja. Rozwiązanie jest kompleksowe ponieważ aplikacja jest dostępna w App Store, Google Play i Windows Store. Możliwość lokalizacji umożliwia też połączenie internetowe na urządzeniach stacjonarnych.
Ponieważ system Locca! działa w oparciu o infrastrukturę GSM na chwilę obecną można z niego korzystać w 46 państwach. Na tej liście znajduje się także Polska. Producent proponuje kilka zestawów, które mają odpowiadać potrzebom różnych grup konsumentów. W każdym z nich znajduje się ładowarka (lub stacja dokująca) i kolorowe obudowy.
Podobnym rozwiązaniem jest BiiSafe Buddy.
Istnieje jednak kilka różnic, które sprawiają, że BiiSafe jest zupełnie innym podejściem do tematu lokalizacji. BiiSafe jest oparty o chmurę i wymaga posiadania konta. Jest to o tyle wygodne, że dostęp do tego konta może mieć więcej niż jedna osoba. Wydaje się to lepszym rozwiązaniem. Jednak w dobie dbania o dane i ich ochronę system, który może być używany poza chmurą wydaje się bezpieczniejszy. Ale wracając do BiiSafe.
Pierwsze co warto zauważyć, to wygląd. Prosty i elegancki zarazem. Nie trzeba więc chować tego urządzenia gdzieś głęboko w kieszeni czy torbie.
Kluczowymi właściwościami tego rozwiązania jest: możliwość dzielenia się lokalizacją, uruchamianie alarmu i przypomnienia.
Używając BiiSafe z Androidem można korzystać z większej ilości przydatnych funkcji.
W skład systemu BiiSafe może być włączony dock. Umożliwia on zdalną obserwację mieszkania, szczególnie wtedy gdy jesteśmy poza nim.
Na stronie projektu można wybrać odpowiedni dla siebie pakiet.
Oba rozwiązania pozostawiają pewien niedosyt. Poza tym są to tylko dwa rozwiązania spośród wielu, które ubiegają się o zainteresowanie konsumentów. Myślę, że na idealny system lokalizacji i ochrony trzeba jeszcze poczekać. Być może znacie podobne rozwiązania, które warto poznać. Zostawicie info w komentarzach.