Co to jest Snapchat i jak działa?

Co to jest Snapchat i jak działa?

Co to jest Snapchat i jak działa?
Źródło zdjęć: © Snapchat Youtube
Marek Pruski
15.07.2016 17:08, aktualizacja: 20.02.2020 08:40

Niesamowite tempo wzrostu popularności i - jakby nie patrzeć - jedyny w swoim rodzaju mechanizm dzielenia się momentami ze znajomymi.

Co to jest Snapchat?

Snapchat to komunikator internetowy, który powstał w 2011 roku. Pozwala na wysyłanie w czsie rzeczywistym zdjęć i filmów, które trwają maksymalnie 10 sekund. Działa jako aplikacja na smartfony i tablety. Na materiały można nakładać podpisy, rysunki i filtry. Po wysłaniu i odtworzeniu zdjęcie lub film ulega samodestrukcji.

Snapchat działa w czasie realnym. Z biegiem czasu do aplikacji dodano chat, rozmowy głosowe, rozmowy wideo, My Story, relacje z imprez i wydarzeń oraz materiały komercyjne dodawane przez dostawców takich jak DailyMail, IGN, People Magazine i wiele innych.

Snapchat służy głównie do dzielenia się chwilami i wysłania zabawnych zdjęć i głupich min. Większość treści to bezwartościowe zdjęcia kotów, budynki, monumenty, śmieszne podpisy itp. Ideą snapchata jest chwytanie momentów, których zapisanie nie jest potrzebne (choć, można to zrobić) i dzielenie się z nimi maksymalnie przez 24 godziny, ani minuty dłużej.

Interfejs Snapchata i przykład zastosowania filtru
Interfejs Snapchata i przykład zastosowania filtru

Snapchat do sextingu

Snapchat jest też bardzo popularnym komunikatorem używanym do sextingu, czyli wysyłania zdjęć i filmów o charakterze erotycznym. Wynika to głównie z samej idei Snapchata – zobaczone zdjęciem przepada na amen. Zdjęcia można jednak przechwycić, używając odpowiednich narzędzi lub robiąc zrzut ekranu. Po zrobieniu zrzutu ekranu, użytkownik zostaje informowany o tym, że odbiorca przechwycił wysłane zdjęcie.

Snapstory / My Story na Snapchacie - co to jest?

My Story, znane też, jako Snapstory, to zbiór zdjęć udostępnionych przez użytkownika, które są widoczne przez 24 godziny od momentu dodania. Widzieć mogą je wszystkie osoby, które obserwują użytkownika. Przy profilu prywatnym przyjmowanie do grona znajomych trzeba akceptować. Użytkownik ma wgląd na to, kto widział jego Story oraz kto zrobił zrzut ekranu podczas oglądania.

Przykady artykułów dostępnych w polu Newsfeed
Przykady artykułów dostępnych w polu Newsfeed

Jak dodawać znajomych przy pomocy Snapkodu?

Dodawać znajomych na Snapchacie można na kilka sposobów. Można podać nazwę użytkownika, dodać go z książki telefonicznej lub zeskanować jego unikatowy kod, tak zwany Snapkod.

  1. Skieruj aparat swojego telefonu w stronę unikatowego Snapkodu znajomego. Można go znaleźć tapnięciem w ikonkę duszka u góry ekranu w aplikacji lub po przytrzymaniu My Story danej osoby
  2. Telefon odczyta kod i doda jego właściciela do obserwowanych
  3. Jeśli nic nie będzie się działo – zrób zdjęcie; po jego zrobieniu, telefon sam powinien wykryć snapkod i dodać znajomego

Ile warty jest Snapchat?

W 2013 roku, Mark Zuckerberg zaproponował twórcy Snapchata Evanowi Spiegelowi kwotę 3 miliardów dolarów. W zeszłym roku przedstawiciele chińskiej e-handlowej grupy Alibaba zaproponowali za Snapchata 10 miliardów dolarów. Obie te oferty zostały przez twórcę odrzucone. Dzisiaj serwis jest wart jeszcze więcej, a jego popularność stale rośnie.

Pobierz aplikację Snapchat na Android oraz iOS

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)