Co trzeci użytkownik iPada używa go głównie do gier!

Co trzeci użytkownik iPada używa go głównie do gier!

Co trzeci użytkownik iPada używa go głównie do gier!
Zbigniew Kowal
11.07.2010 16:48, aktualizacja: 11.07.2010 18:48

Pamiętam że przed premierą tabletu, większość ekspertów z branży mobile zupełnie nie obawiała się iPada jako platformy do gier. Dzisiaj okazuje się, że najnowsze wyniki badań mówią zupełnie co innego. Co trzeci użytkownik iPada używa go w głównej mierze do gier!

Chciałbym zobaczyć minę tych szefów firm, którzy zlekceważyli iPhone’a oraz iPada. Prawda jest taka, że rynek gier Java obumiera, większość graczy mobilnych „przerzuciła się” lub w najbliższej przyszłości „przerzuci się” na smartfona lub tablet. Te firmy, które o tym pomyślały wcześniej, teraz dobrze na tym wychodzą.

Dowodem niechaj będą wyniki badań przeprowadzone na reprezentatywnej grupie społecznej, która w swoim domostwie posiada, smartfona, iPada oraz notebooka. Zapytano ich wprost, do jakich celów używają tablet. Dokładnie 28% respondentów wskazało na gry. Co ciekawe, kolejne 23% badanych  stwierdziło, że iPad pod tym względem wypada lepiej aniżeli notebook czy smartfon.

Z wyników badań opublikowanych na mashable.com wynika również, że blisko 37% użytkowników którzy planują zakup iPada, to osoby które wcześniej nie miały styczności z urządzeniami Apple’a. Czyżby magia gier działała na tyle mocno? Jestem skłonny się z tym zgodzić. Odkąd mam iPada, wolę grać tylko na nim,  czego efektem są kolejne recenzje na Applemanii.

Źródło: joystiq.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)