Co z AutoMapą dla Androida? Już jest [aktualizacja]

Co z AutoMapą dla Androida? Już jest [aktualizacja]

Automapa dla Androida
Automapa dla Androida
Adam Bialic
31.07.2012 15:10, aktualizacja: 31.07.2012 17:10

AutoMapa do pewnego czasu była niemal synonimem nawigacji samochodowej w Polsce. Poznaliśmy już wersje na Androida w postaci dwóch bet. Co dalej?

Wiele osób czekało na wersję tej aplikacji na nowoczesne systemy mobilne. Pierwsza z nich dostępna na iOS zbiera dobre recenzje użytkowników. Ta na Androida pojawiła się na chwilę do pobrania za darmo jako beta i też spotkała się z ciepłym przyjęciem. Później temat ucichł.

Kilka dni temu w czasie dyskusji na temat nawigacji w naszej redakcji padło pytanie: „A co z AutoMapą na Androida?”. Zaciekawieni, postanowiliśmy skontaktować się z producentami tej aplikacji. Po drugiej becie słuch o niej zaginął i baliśmy się, że plany wypuszczenia tego produktu zarzucono. Niestety, często deweloperzy porzucają zielony system ze względu na niskie zarobki płynące z programów.

Osoba odpowiedzialna za PR i marketing Automapy na wysłane pytanie odpowiedziała bardzo szybko i trochę nas uspokoiła:

Projekt AutoMapy dla systemu Android jest już na ukończeniu.

Opublikowaliśmy do tej pory dwie wersje beta. Obecnie przygotowujemy wersję Beta 3, która będzie miała jednocześnie status Release Candidate. Jeśli nie pojawią się żadne krytyczne błędy - aplikacja zostanie udostępniona w Google Play.

Konkretnej daty premiery nie uzyskaliśmy, ale chociaż wiemy, że projekt nie przepadł. Czekamy więc cierpliwie, a kiedy ukaże się Beta 3, opublikujemy wrażenia z jej użytkowania.

Aktualizacja

Nie spodziewaliśmy się tak szybkiego wypuszczenia AutoMapy Android RC. Aplikacja dziś pojawiła się w Google Play. Niestety nie jest ona, w odróżnieniu od poprzednich bet, dostępna za darmo, a jedynie po obniżonej cenie.

Cennik subskrypcji AutoMapy dla Androida:

  • 7 dni - teraz 4,99 zł - po okresie testów 19,99 zł
  • 90 dni - teraz 19,99 zł - po okresie testów 59,99 zł
  • rok - 119,99 zł

Poniżej, w dodatkowych informacjach, znajdziecie informację prasową producenta.

[press]

AutoMapa Android Release Candidate dostępna w Google Play!

AutoMapa udostępniła w Google Play przedprodukcyjną wersję nawigacji przeznaczonej dla systemu Android!

Producenci AutoMapy rozpoczęli finalną serię testów najpopularniejszej polskiej aplikacji nawigacyjnej, przeznaczonej w wersji dla platformy Android. AutoMapa Android Polska ma status Release Candidate i jest ostatnim krokiem do udostępnienia użytkownikom finalnej wersji produktu. Po raz pierwszy, AutoMapę Android RC1 można pobrać zarówno ze strony AutoMapa.pl jak i ze sklepu Google Play.

AutoMapa Android oferowana będzie w znanym z Apple Store modelu subskrypcyjnym. Starter AutoMapy Android w cenie 4.99 pln umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji programu przez 7 dni. W tym również z technologii LiveDrive! pozwalającej na nawigację z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej.

Po tym okresie, analogicznie jak w przypadku AutoMapy dostępnej dla iPhone i iPad, użytkownik może, zależnie od swoich potrzeb, wykupić licencje czasową na 7 dni (19.99 zł), 90 dni (59.99 zł) lub na rok (119.99 zł).

W okresie trwania testów powyższe cen zostały znacznie obniżone do 4.99 pln (1/4 ceny) za licencje 7 dniową i 19.99 (1/3 ceny) za licencje 90 dniową.

Licencje wykupione w trakcie trwania testów zachowają swoją ważność również po publikacji finalnego produktu.

Po wygaśnięciu subskrypcji, użytkownicy nadal mogą korzystać z przeglądarki mapy oraz pełnej bazy Użytecznych Punktów (POI).

AutoMapa Android to najskuteczniejsze połączenie map w technologii off-line i danych drogowych on-line. Mapy dostępne są zawsze. Nawet, gdy nie ma zasięgu ani GSM ani Wi-Fi. Jednak posiadając dostęp do sieci, kierowcy otrzymują wsparcie technologii LiveDrive! pozwalającej na nawigację z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej, korków i mechanizmów pozwalających na automatyczną zmianę kierunkowości ulic czy ich czasowe zamykanie i otwieranie.

Udostępniona wersja AutoMapy Android zawiera najdokładniejsze mapy Polski w specyfikacji 2012.06. Pojawia się w nich ponad 3300 kilometrów nowych dróg oraz inwestycji, w tym znaczna część gotowych do odblokowania poprzez technologię LiveDrive! w chwili ich faktycznego oddania do użytku. Dodatkowo, blisko 3000 kolejnych miejscowości zyskało precyzyjne dane o organizacji ruchu a także uwzględniono tysiące nowych danych zgłoszonych zarówno przez użytkowników AutoMapy, jak i osoby aktywnie korzystające z serwisów Targeo.pl i Miplo. Między innymi dzięki temu liczba Użytecznych Punktów (POI) znacznie przekroczyła poziom 640 tysięcy a mapy wzbogaciły się o wiele szczegółowych danych. Mapy te wykorzystywane są jednocześnie w serwisie lokalizacyjnym Targeo.pl. Dzięki nim, aktualizacja danych o ruchu drogowym wykorzystywanych przez system AutoMapa/ Targeo Traffic będzie jeszcze szybsza i sprawniejsza. Jak zawsze, na stronach Targeo.pl możliwe jest również sprawdzenie aktualnego natężenia ruchu drogowego oraz prognoz na kolejny dzień.

AutoMapa Android dostępna jest zarówno w sklepie Google Play, jak i na stronie www.automapa.pl

[/press]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)