Co z jailbreakiem iOS 5.1?

Co z jailbreakiem iOS 5.1?
Krystian Bezdzietny

12.03.2012 11:00, aktual.: 12.03.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z racji tego, że kilka dni temu jabłkowy koncern udostępnił iOS 5.1, dobrze byłoby ten soft odblokować. Jak przedstawia się kwestia jailbreaku najnowszego oprogramowania Apple'a?

Jako że  iOS 5.0.1 można było odblokować na wszystkich urządzeniach, to jest to możliwe również w przypadku iOS 5.1. iH8sn0w (sn0wbreeze 2.9.2) oraz DevTeam (redsn0w 0.9.10b6) zaktualizowali swoje programy, dzięki czemu jailbreak najnowszego softu jest dostępny. Problem stanowi jego rodzaj, ponieważ obecnie urządzenie da się odblokować wyłącznie w trybie tethered, co oznacza, że każdorazowe włączenie będzie musiało być wspierane komputerem.

Zastanawiający jest jednak jailbreak softu najnowszego iPada. Na razie żaden z popularniejszych hakerów iOS nie pochwalił się żadnymi osiągnięciami w tej kwestii. Tylko pod2g stwierdził, że skrzętnie przeszukuje iOS 5.1 celem znalezienia jakichś luk w zabezpieczeniach.

Z pewnością zarówno na jailbreak untethered dla iOS 5.1, jak i jakikolwiek jailbereak dla najnowszego iPada trzeba będzie trochę poczekać. Hakerom jakby coraz mniej zależało na odblokowywaniu iUrządzeń, co koniec końców dziwne nie jest. Warto przypomnieć, że nabywcy iPada 2 czekali wiele miesięcy na możliwość odblokowania softu. Oby nie było podobnie w przypadku jego następcy.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)