Co z tym Androidem 5.1?

Co z tym Androidem 5.1?

Znaki zapytania
Znaki zapytania
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
17.02.2015 09:12, aktualizacja: 17.02.2015 10:21

Gdyby ktoś dzisiaj zapytał mnie, która wersja Androida jest najnowsza, miałbym spory problem z odpowiedzią na to pytanie.

Pamiętacie pierwsze doniesienia na temat Androida 5.1? Kilkanaście dni temu na indonezyjskiej stronie poświęconej urządzeniom z serii Android One dostrzeżono informację, że budżetowe smartfony pracują pod kontrolą systemu o takim właśnie oznaczeniu.

Android One
Android One

Android Police opublikował natomiast fotki modelu Evercoss One X, które wskazują na to, że na jego pokładzie znajduje się właśnie Android 5.1.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Szybko jednak wspomniana strona Google'a została odświeżona, przy czym "Androida 5.1 Lollipop" wymieniono na "najnowszego i najszybszego Androida". Można więc było założyć, że zaszła pomyłka i chodziło o Androida 5.0.1, a pozostałe przecieki sfałszowano. Teraz pojawił się jednak kolejny element układanki, który wskazuje na to, że Android 5.1 jednak istnieje.

Program Android One zadebiutował właśnie na Filipinach, a wraz z nim dwaj nowi przedstawiciele serii wyprodukowani przez lokalnych producentów: Cherry Mobile oraz MyPhone'a. Google słowem nie wspomina na temat wersji systemu, ale spójrzcie na zdjęcie promocyjne wspomnianych smartfonów.

Cherry One i MyPhone Uno
Cherry One i MyPhone Uno

Na obu renderach zegar pokazuje godzinę 5:10, a Google - jak wiadomo - w ten sposób oznacza wersję systemu napędzającą widoczne na zdjęciu prasowym urządzenie. Zerknijcie tylko na Nexusa 6 z Androidem 5.0...

Nexus 6
Nexus 6

... czy Nexusa 5 z Androidem 4.4.

Nexus 5
Nexus 5

Obecność nowego wydania zielonego systemu potwierdza zresztą także serwis Unbox, który miał już okazję zapoznać się z nowymi słuchawkami.

Cherry One
Cherry One© unbox.ph

Wygląda zatem na to, że coś jest na rzeczy, a Android 5.1 faktycznie jest już gotowy i w dalszym ciągu jest to Lollipop. Problem jednak w tym, że Google oficjalnie nie zapowiedział jeszcze tej wersji systemu. Nie wiadomo nawet, jakie nowości się pojawiły oraz kiedy (i czy w ogóle) inne urządzenia (w tym Nexusy) zostaną zaktualizowane. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)