Co z tym Nexusem 5?

Co z tym Nexusem 5?25.10.2013 14:00
LG Nexus 5
LG Nexus 5

Jeszcze na początku października nie było dnia bez nowej porcji przecieków na temat Nexusa 5, jednak ostatnio wszystkie doniesienia zdecydowanie przycichły. Teraz jednak cisza została przełamana przez dwie kolejne ploteczki; pierwsza dotyczy daty premiery, a druga baterii.

O samym Nexusie 5 wiemy już praktycznie wszystko. Znamy jego pełną specyfikację, zobaczyliśmy go na wideo o ostatnio nawet smartfon zawitał na moment do Google Play, dzięki czemu poznaliśmy jego cenę. Największą i niewyjaśnioną dotąd tajemnicą jest jednak data jego rynkowego debiutu.

Redaktorzy serwisu MobileSyrup dostali cynk od jakiegoś anonimowego informatora, jakoby Nexus 5 miał wylądować w Sklepie Play już 31 października. Mówimy zatem o momencie trafienia urządzenia do sprzedaży, a nie o dniu oficjalnej prezentacji. Czy data ta jest prawdopodobna? Cóż, na pewno nie bardziej niż wcześniejsze plotki mówiące kolejno o 15, 28 i 30 października.

Tym samym oznaczałoby to jednak, że sama prezentacja Nexusa 5 i Androida 4.4 odbędzie się już lada moment, podczas gdy Google nie rozesłało jeszcze żadnych zaproszeń. Istnieje jeszcze możliwość, że tego typu wydarzenie w ogóle się nie odbędzie, a zamiast tego wyszukiwarkowy gigant we współpracy z zachodnimi serwisami branżowymi przygotuje po prostu szereg materiałów promocyjnych, podobnie jak miało to miejsce rok temu. Należy jednak pamiętać, że konferencja została wtedy odwołana ze względu na huragan Sandy, a teraz nie została jeszcze nawet zapowiedziana. Zanosi się więc na to, że jeszcze trochę sobie poczekamy na rozwiązanie zagadki.

Druga dość sporna kwestia związana z Nexusem 5 dotyczyła jego baterii. Najpierw mówiło się, że jej pojemność wynosić będzie 3000 mAh (podobnie jak w bliźniaczym LG G2), później, że jedynie 2300 mAh, a na koniec, że w droższym wariancie będzie to 3000 mAh, a w tańszym 2300 mAh. Ostatnio coraz więcej jednak wskazuje na to, że pojemniejszego ogniwa nie ujrzymy na pokładzie żadnej wersji, na co wskazywać mogą również zdjęcia opublikowane przez serwis FanaticFone. Uwieczniono na nich dedykowaną Nexusowi 5 baterię o pojemności 2300 mAh.

Bateria z Nexusa 5 (fot. fanaticfone.com)
Bateria z Nexusa 5 (fot. fanaticfone.com)

[solr id="komorkomania-pl-195495" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2802,nexus-5-i-android-4-4-wyciekaja-na-7-minutowym-wideo" _mphoto="lg-nexus-5-fot-youtube-c-ed1f1bc.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4638[/block]

Oczywiście brak zdjęcia przedstawiającego ogniwo o większej pojemności nie oznacza, że ono nie istnieje. Warto jednak zauważyć, że podczas gdy dowody na istnienie baterii 2300 mAh ciężko już zliczyć, do tej pory nie pojawiły się żadne wiarygodne przecieki na temat baterii 3000 mAh. Żadnego zdjęcia, żadnego fragmentu instrukcji czy też książeczki serwisowej. Nic.

Wygląda więc na to, że - ku rozczarowaniu wielu osób - Google zaprezentuje nam urządzenie wyposażone w relatywnie niewielki akumulator, jak na urządzenie z ultrawydajnym czterordzeniowym procesorem i 5-calowym ekranem FullHD. Pytanie tylko, kiedy.

Źródło: MobileSyrup

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)