Co zobaczymy na WWDC 2011?

Co zobaczymy na WWDC 2011?

Co zobaczymy na WWDC 2011?
Zbyszek Kowal
04.06.2011 06:47, aktualizacja: 04.06.2011 08:47

W poniedziałek blogosfera wstrzyma na chwilę oddech, aby posłuchać tego, co Apple przekaże swoim fanom podczas WWDC 2011. Prawie pewne jest, że ekipa Jobsa zaprezentuje iOS 5, usługę iCloud oraz Liona. Czego jeszcze możemy spodziewać się po centrali z Cupertino?

Ekipa Cult of Mac przygotowała potężny spis nowości jakie mogą pojawić się podczas konferencji. My wybraliśmy naszym zdaniem te najbardziej prawdopodobne.

  • Rozpoznawanie głosu: W 2010 roku Apple zakupiło Siri, firmę która opracowała technologię rozpoznawania głosu. Czas najwyższy aby wykorzystać taki nabytek.
  • **Integracja z Twitterem: **To niemal pewne że iOS 5 będzie mocno powiązany z ćwierkającym serwisem społecznościowym. Wysłanie zdjęcia z rolki aparatu wprost na nasze konto twitterowe będzie dostępne z poziomu jednego przycisku.
  • **Widgety: **Nowy dashboard ulegnie zmianie, a jego centralną część zajmą widgety znane z innych mobilnych platform.
  • **Usługa iCloud: O chmurze dyskutuje się od tak dawna, że Apple nie ma wyjścia jak tylko pozwolić użytkownikom przenieść zawartość iPada lub iPhone’a ** na wirtualne serwery.
  • **Żegnamy iPhone’a 3GS: **Nikogo zapewne nie zdziwi informacja o tym, że iOS 5 nie będzie współpracował z modelem 3GS. Tutaj należy dopatrywać się analogii z iPhonem 3G.
  • **Tylko streaming muzyki: **Nie należy się spodziewać że iCloud pozwoli na synchronizacje plików video. Raczej tylko muzyka będzie dostępna „w chmurze”.
  • **Premiera OS X Lion: **Najprawdopodobniej tuż po zakończeniu keynotu dowiemy się o dostępności Liona do pobrania. Pojawiło się już wiele sygnałów potwierdzających tę tezę.
  • **Dystrybucja OS X Lion: **Pachnie Mac App Storem i pobraniem systemu on-line!
  • **iTunes 11: **Nowy system oraz nowe usługi będą wymagały również nowego iTunesa. Być może pojawi się również nowa ikonka.

W ten oto sposób prezentuje się lista „pewniaków” naszym zdaniem. Oczywiście w komentarzu pod wpisem możecie zostawić swoje typy. Sprawdzimy później ile udało się nam trafić pozycji.

Źródło: cultofmac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)