Color Note 3.0 - jeszcze lepsze notatki

Color Note 3.0 - jeszcze lepsze notatki
Jacek Wolan

04.05.2011 08:55, aktual.: 04.05.2011 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Color Note to popularny notatnik, który umożliwia "przyklejanie kolorowych kartek na ekranie telefonu". Właśnie pojawiła się już trzecia jego odsłona, która wprowadza wiele nowych rozwiązań.

Kiedyś Color Note służył tylko do tworzenia prostych notatek, które można było wstawić na pulpit. Teraz jest to już naprawdę zaawansowana aplikacja, która łączy kalendarz, notatnik i listę to-do w jedną zwartą całość, a przy tym nie traci na intuicyjności obsługi.

Obraz

Nowy Color Note to przede wszystkim odświeżony interfejs. Z poziomu górnego paska możena przenieść się do panelu z kalendarzem, obszarem roboczym, archiwum, wyszukiwarką i koszem. Notatki mogą być sortowane alfabetycznie, kolorystycznie oraz ze względu na datę utworzenia i modyfikacji.

Obraz

Największą jednak zmianą jest dodanie kalendarza, do którego można przejść z listy notatek za pomocą gestów. Każda notatka może być teraz w łatwy sposób przypisywana do określonego dnia. Kolejną zmianą jest podwójne kliknięcie, którym można wywołać edycję notatki i zaznaczyć pojedyncze słowo. Jeżeli przez przypadek usuniemy notatkę, to możemy ją łatwo przywrócić z Archiwum, które jest kolejną nowością. W zapiskach można teraz także dodawać odnośniki do innych notatek - wystarczy wpisać tytuł określonego wpisu pomiędzy podwójne nawiasy kwadratowe - [[nazwa_notatki]].

Obraz

Niestety... nadal nie dodano synchronizacji danych z jakąś chmurą, więc jeżeli nie wykonamy kopii zapasowej, to notatki przepadną. Program nie zastąpi Catch Notes, ale może go dobrze uzupełniać.

Wszystkie zmiany zostały przedstawione na poniższym filmie.

ColorNote 3.0 update : android notepad app

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)